Uczniowie z klasy językowej 1b
życzą wszystkim
zdrowych, radosnych oraz przepełnionych miłością
świąt Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym.

Uczniowie z klasy językowej 1b
życzą wszystkim
zdrowych, radosnych oraz przepełnionych miłością
świąt Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym.


Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia odbywają się klasowe spotkania opłatkowe. Tak było we wtorek w 4c. Wszyscy byli zaangażowani w przygotowanie tego wyjątkowego spotkania, także rodzice, za co im pięknie dziękujemy. Były świąteczne dekoracje ,pyszne pierniki, słodycze, owoce, tradycyjny opłatek i śpiewanie kolęd. Ale najważniejszy był wspólny czas w serdecznej atmosferze.
Bożena Dąbrowska



20 grudnia spędziliśmy wspaniale czas, śpiewając kolędy, skladając sobie życzenia i opowiadając o tradycjach bożonarodzeniowych w naszych domach.
Mogliśmy też w swoim towarzystwie delektować się tradycyjnymi potrawami wigilijnymi: barszczem z uszkami, pierogami, krokietami i pysznymi ciastami.
Na koniec odbył się konkurs kolęd.
Specjalne podziękowania należą się wspaniałym mamom uczniów, które zadbały o to, aby to spotkanie było wyjątkowe. Dziękujemy ❤️



21 grudnia tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły przygotowali dla całej społeczności szkolnej spektakl bożonarodzeniowy.
Odtworzona została historia przyjścia na świat Dzieciątka Jezus, ale zanim wszystko skończyło się dobrze, co to się działo!
Mały aniołek zgubił drogę do nieba. Pomógł mu mały diabełek, który miał dobre serce i na koniec przemienił się w anioła. Józef, Trzej Królowie, pasterze i inni musieli sami odeprzeć atak diabłów i Heroda, ponieważ eskadra anielska się spóźniła i gdyby nie sprytny fortel aniołka i diabełka, różnie mogło być. Na szczęście na koniec wszyscy stanęli przy Dzieciątku, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu.
Ten spektakl to był ogromny projekt; na scenie występowało w sumie siedemdziesięcioro uczniów.
Przepiękną dekorację stworzyła p. Małgorzata Maciągowska we współpracy z panami konserwatorami. Oprawę muzyczną i repertuar chóru przygotowała p. Marlena Oszczypko, a nad całością czuwały panie Barbara Marchewa i Zdzisława Rybak.
Szczególne podziękowania należą się rodzicom uczniów, którzy stanęli na wysokości zadania i przygotowali wspaniałe kostiumy i rekwizyty.
Dziękujemy! ❤️



Zdrowych, spokojnych, rodzinnych świat Bożego Narodzenia
oraz pięknego Nowego Roku 2024
życzą uczniowie klasy 7b wraz z wychowawczynią
🎄



Hej ludzie, idą święta.
Świeci gwiazda uśmiechnięta.
Znowu jest w prezentach cały świat.
Hej ludzie, idą święta.
Niech się otwierają serca.
Zacznie się od nowa liczyć czas.
To nasz kolejny wspólny rok i kolejne spotkanie przy opłatku – czas życzeń, drobnych upominków, poczęstunku, rozmów przy stole i kolędowania. Niech uśmiech i życzliwość pozostanie z nami na każdy dzień, a nie tylko od święta, czego i nam i Wam życzymy!
klasa 6c z wychowawcą



Uczniowie klasy 3d wraz z paniami życzą ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT!
A. Żywica, M. Marciniak
20 grudnia uczniowie
z klasy językowej 6b wzięli udział w warsztatach świątecznych. Warsztaty były podzielone na dwie części: kulinarno – dietetyczną oraz techniczną – DIY.
Z pomocą uroczych Pań z Cook & Fun zwanych kuchciwróżkami uczniowie wykonali jadalnego bałwanka, który wyglądał i smakował nieziemsko⛄⛄⛄.
Kolejnym wyzwaniem było wykonanie świątecznej dekoracji na stół. Z pomocą magii uczniowie wyczarowali przepiękną choinkę. Wspólne chwili oraz wspólna praca zintegrowały dodatkowo zespól klasowy.
Dzięki świątecznym warsztatom uczniowie poczuli magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
Mariola Sobecka-Drozda
Zapraszamy do fotorelacji.




Był to miły czas dla nas. Składaliśmy sobie życzenia, wspólnie śpiewaliśmy kolędy i rozmawialiśmy o nadchodzących świętach siedząc wspólnie przy jednym stole. Życzymy wszystkim zdrowych pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2024 dzieci i wychowawcy świetlicy klas 1!!!!




😀😀😀
19 .12.2023r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w świątecznych warsztatach, które miały miejsce w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Kluczborku. Nasi uczniowie wykonywali ozdoby świąteczne pod kierunkiem pani instruktor.
Dziękujemy za zaproszenie i bardzo miłą atmosferę podczas zajęć. Uczniowie mieli możliwość zwiedzania i zobaczenia jak funkcjonuje kluczborski ZAZ.



Grudzień to miesiąc kojarzący się ze świętami Bożego Narodzenia. Tematyka ta jest podejmowana w 4c w różny sposób zarówno na lekcjach języka polskiego, jak i na lekcjach wychowawczych.
Zaczęliśmy od ubrania klasowej choinki, następnie wykonaliśmy świąteczne bombki z imionami, później była zbiórka rzeczy dla pensjonariuszy DPS – u w Kluczborku w ramach akcji Paczka dla seniora.
Na języku polskim ćwiczyliśmy ortografię, uzupełniając choinkowe dekoracje odpowiednimi literkami, stworzyliśmy Polonistyczne Kalendarze Adwentowe z zadaniami z języka polskiego, pracowaliśmy metodą stacji nad tematami związanymi z Bożym Narodzeniem, a przy omawianiu lektury Akademia Pana Kleksa robiliśmy kolorowe wyklejanki z guzików, ale o tematyce bożonarodzeniowej.
Bożena Dąbrowska



Tradycją naszej szkoły stały się obchody SZKOLNEGO DNIA INTEGRACJI I TOLERANCJI – RAZEM LEPIEJ.
Święto Integracji i Tolerancji to wyjątkowo ważny dzień dla uczniów naszej szkoły. Chcemy przypominać, że są wśród nas osoby, które rozwijają swoje talenty i realizują marzenia, pokonując własne słabości.
Działania, które podjęliśmy w ramach obchodów tego święta to spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kluczborku, Konkurs Literacki -Razem Lepiej, a także przygotowanie montażu słowno-muzycznego – W KRAINIE PIĘKNYCH SŁÓW.
Opracowanie projektu:
Wioleta Niedźwiecka, Marlena Oszczypko, Karolina Koszela



Mnemotechniki to sposoby ułatwiające zarówno kodowanie, jak i odtwarzanie nowych informacji. To zbiór działań umysłowych, dzięki którym możemy trwale przyswoić wiedzę i sprawnie nią operować. Techniki te umiejętnie programują nasz umysł, ułatwiając nam szybko i skutecznie zapamiętywać. Poznanie tych technik było tematem warsztatów prowadzonych w klasie 4c przez panią Małgorzatę Grześlak, polonistkę i trenerkę mnemotechnik. Pani Małgorzata jest autorką e-booka „Jak się uczyć, żeby zapamiętać”.
Zajęcia miały na celu pokazanie, jak należy czytać, jak trzeba się uczyć, by było to efektywne i pożyteczne.
Bożena Dąbrowska




13 grudnia uczniowie klas 4b i 5b uczestniczyli w wycieczce do fabryki bombek „Szklany świat” w Krośnicach. Był to prezent od rodziców na mikołajki. Opiekunami byli: p. Zdzisława Rybak, p. Maciej Gulewicz, p. Barbara Marchewa i p. Barbara Respondek.
Wycieczka była bardzo atrakcyjna, ponieważ, oprócz integracji i świetnej zabawy, uczniowie mogli obserwować proces ręcznego wytwarzania ozdób świątecznych. Pracownicy zademonstrowali wszystkie etapy produkcji: dmuchanie, srebrzenie, ozdabianie i suszenie.
Uczniowie uczestniczyli też w warsztatach malowania bombek i na koniec mogli zrobić zakupy w sklepie z ozdobami.
Każdy przywiózł ze sobą samodzielnie wykonaną bombkę i piękną bombkę z imieniem.
Wycieczkę zaliczamy do udanych! 🎅🏻👍❄️


