Bawiąc uczymy się!

W ramach realizacji projektu: „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus uczniowie klasy IV a na godzinie wychowawczej uczestniczyli w zabawie z balonami, której celem było aktywizowanie i przełamywanie barier interkulturowych z uczniami, którzy przyjechali z Ukrainy oraz rozwiązywanie problemów przemocowych w klasie. Zabawa była wstępem do ćwiczenia asertywności, ustalania własnych granic oraz dbania o to aby były one respektowane. Asertywność bowiem to nic innego jak wyrażanie emocji, własnego zdania z zachowaniem szacunku do siebie i innych. Następnie uczniowie wypełniali karty pracy, w których opisywali sytuacje, kiedy ich balon się rozszerza, a kiedy kurczy. Jak reagują gdy ktoś naciska na balon czyli przekracza granice. Temat będziemy kontynuować na kolejnych lekcjach.

Bogusława Golnik