„Ja. Tu zaczyna się zdrowie” – projekt profilaktyczny

Dbając nieustannie o dobrostan naszych uczniów, wspierając ich rozwój na wielu płaszczyznach, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom i potrzebom, w dniach 29-30 kwietnia 2024r. uczniowie klas siódmych brali udział w warsztatach organizowanych w ramach projektu ,,Marszałkowskie wsparcie zdrowia psychicznego” – ,,Ja. Tu zaczyna się zdrowie”. W czasie trwania dwudniowych warsztatów rozmawiali z kognitywistą o emocjach, umyśle, schematach zachowania. Zwiedzili Izbę Pamięci Józefa Nathana – założyciela Zakładu Psychiatrycznego w Branicach i zasobów historycznych oraz wystawę stałą Brain Tech ,,Śladami zdrowia psychicznego”. Grali w interpersonalną grę . Odbyli warsztaty z psychologiem i psychoterapeutą. Uczestniczyli w zajęciach artystycznych w ramach terapii poprzez sztukę. Zobaczyli również wystawę ,,Biologiczne podstawy uzależnień”.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację projektu za możliwość udziału i poruszenie ważnych tematów związanych ze zdrowiem psychicznym.
Beata Lewandowska
Mariola Piwowar