Charytatywny Kącik Słodkości

Klasa językowa 5b wraz z rodzicami oraz wychowawcą klasy serdecznie zaprasza wszystkich na Charytatywny Kącik Słodkości, który odbędzie się 10 lutego piątek od godziny 8.55 (hol szkoły) – każdy znajdzie coś dla siebie – pączki, rogaliki, mufiny, babeczki, tartaletki, ciasta(wszelkie rodzaje, nawet Pavlova) i oczywiście coś dla tych którzy nie mogą glutenu – mufinki bezglutenowe.

Cały dochód zostanie przekazany rodzinie naszej Pani z biblioteki – Pani Reni Minkus – ocalałym wnuczkom oraz córce – które straciły dosłownie wszystko podczas wybuchu Kamienicy w Katowicach, o którym chyba każdy z nas słyszał, a dodatkowo jedna z wnuczek potrzebuje systematycznej rehabilitacji ze względu na swą niepełnosprawność.

Zachęcamy do dużych zakupów – będą nawet pojemniki – by zabrać zakupy na wynos – zapraszamy i liczymy na Was! :):)
W tym dniu nie ma diety:)

Mariola Sobecka – Drozda

Kangur matematyczny :)

KLIKNIJ – strona z przykładowymi zadaniami (pamiętaj, żeby wybrać kategorię odpowiednią do swojego wieku)

Przypominamy, że szczegółowe informacje przesłane były na Wasze konta na librusie 🙂

ZAPRASZAMY!!!

Haaaaloooo!!!
Jest sprawa!
📣📣📣📣📣
Już w najbliższą sobotę 29 października w godz. 17.00 – 20.00 na HALI OSIR W KLUCZBORKU, odbędzie się III CHARYTATYWNY MARATON ZUMBA FITNESS  !!!
Tegoroczna impreza organizowana jest dla naszych uczennic Korneli i Karinki Mormol.
Dziewczynki zmagają się z rzadką chorobą genetyczną – ZESPÓŁ ATAKSJA – TELEANGIEKTAZJE (AT).

Pomimo postępujących objawów chorobowych, NASZE GWIAZDY codziennie zarażają wszystkich swoim uśmiechem i walecznością!
😊😊😊
Dziewczynki przebywają pod stałą kontrolą wielu specjalistów (m.in. neurologa, okulisty, logopedy), potrzebują również stałej, specjalistycznej rehabilitacji!
Dlatego koniecznie zapraszamy WSZYSTKICH fanów i (nie) fanów ZUMBY, do wzięcia udziału w III CHARYTATYWNYM MARATONIE ZUMBA FITNESS!
Pieniążki zebrane podczas imprezy zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację NASZYCH BOHATEREK!

NIE MOŻE CIEBIE TAM ZABRAKNĄĆ!
☝️☝️☝️☝️
Bilety do nabycia w sekretariacie naszej szkoły lub poprzez wpłatę na konto Rady Rodziców przy PSP nr 5 z dopiskiem: „DLA KORNELII I KARINY MORMOL oraz (obowiązkowo!) imię i nazwisko wpłacającego”.
Nr konta: 90 1240 1662 1111 0010 3985 5603
Bilety dostępne również u Patrycji Pietrzykowskiej.

Do zobaczenia!!!
Będzie ogień!!!🔥🔥🔥

Życzenia z okazji DEN

„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!”
Beverly Conklin

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
życzymy Dyrekcji, wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Publicznej
Szkoły Podstawowej nr 5 z OI im. Emilii Plater w Kluczborku
takich marzeń, które się urzeczywistnią,
wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności,
entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy,
zrozumienia w oczach uczniów,
a także wiele radości i powodzenia w życiu osobistym.

Przewodniczący Rady Rodziców Mateusz Dybka,
Zarząd Rady Rodziców
oraz rodzice uczniów PSP 5 z OI im. E. Plater w Kluczborku

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe – eliminacje szkolne

Ruszają w naszej szkole eliminacje do Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

biologia i historia
Jeśli chcesz się sprawdzić, pokazać swoją wiedzę z historii i biologii – weź udział w konkursie przedmiotowym.
Zgłoś się do swojego nauczyciela do 10 października.
Etap szkolny odbędzie się 18 października br.
– z historii o godz. 12.45 w sali 8G
– z biologii o godz. 13.30 w sali 17G

matematyka
Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w eliminacjach szkolnych, zgłaszają to swojemu nauczycielowi matematyki do dnia 10 października 2022r.
Etap szkolny odbędzie się 12 października (środa) o godz. 11:40 w sali 22G.

fizyka
Wojewódzki Konkurs fizyczny etap szkolny
18 października 2022 w sali numer 23G
godzina 8:00

geografia
Eliminacje szkolne do Wojewódzkiej Olimpiady Geograficznej odbędą się w środę 19.10.22 o godzinie 14.40 w sali 25g.
Chętnych zapraszamy !
B.Kotowska

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Od 1.10.2022 do 7.10.2022 odbędzie się tydzień przygotowań do IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają.

Na terenie szkoły będą rozwieszone plakaty przypominające tabliczkę mnożenia i sposoby na szybką tabliczkę mnożenia. W ramach utrwalania tabliczki mnożenia uczniowie zadają przykłady z tabliczki mnożenia dorosłym (rodzicom, nauczycielom, dziadkom).

Dla klas III- VI tradycyjnie proponujemy konkurs plastyczny na rymowankę pozwalającą zapamiętać wynik mnożenia np. Stado bizonów przez prerię gna. Sześć razy siedem – czterdzieści dwa.
Prace przekazujemy nauczycielom matematyki lub wychowawcą klas III do 6.X.2022.

7.10 2022 odbędzie się egzamin na eksperta tabliczki mnożenia w klasach III- VIII. Uczniowie, którzy otrzymają tytuł eksperta tabliczki mnożenia dostaną ocenę bardzo dobrą z matematyki.

Zapraszamy do zabawy.
Organizatorzy: Zofia Dziaczuk, Alicja Marciniak. Andrzej Dziaczuk

Konsultacje w roku szkolnym 2022/2023

INFORMACJA O GODZINACH KONSULTACJI DLA UCZNIÓW, RODZICÓW PROWADZONYCH PRZEZ NAUCZYCIELI
W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

L.P.NAZWISKO I IMIĘ NAUCZYCIELADZIEŃ TYGODNIA SALA
1  Aleksiejczuk RenataPONIEDZIAŁEK15:1511G
2Bania KamilWTOREK14:0023G
3B.Gocha UrszulaWTOREK15:001G
4Bobrowska AleksandraWTOREK15:151AG
5Buła AnnaŚRODA15:15S.GIMNAST. POK. NAUCZ.
6Ciach GenowefaPONIEDZIAŁEK14:2523
7Czaja MałgorzataWTOREK14:25S.GIMNAST. POK. NAUCZ.
8Dąbrowska BożenaCZWARTEK14:0015G
9Dreksler AlinaCZWARTEK15:002
10Dziaczuk AndrzejPIĄTEK14:0021G
11Dziaczuk ZofiaPIĄTEK14:0012G
12F. Czumałowska HalinaŚRODA14:0020
13Głuch MarzenaWTOREK14:2518
14Golnik BogusławaPONIEDZIAŁEK14:208G
15Grudziński JanuszCZWARTEK15:10S.GIMNAST. POK. NAUCZ.
16Gulewicz MaciejWTOREK14:20S.GIMNAST. POK. NAUCZ.
17Hiczkiewicz KrzysztofPONIEDZIAŁEK15:10POK. NAUCZ.
18Janicka BeataPONIEDZIAŁEK14:0017
19Kaliciak KatarzynaWTOREK14:208G
20Kalitan BożenaPIĄTEK14:2024G
21K. Lech Anna (co drugi tydzień)ŚRODA14:20POK. NAUCZ. G
22Kieslich KrzysztofŚRODA14:3010GE
23Kik IwonaCZWARTEK14:0018G
24Kiliński KrzysztofCZWARTEK14:30POK. NAUCZ. G
25Koszela KarolinaŚRODA14:20POK. NAUCZ. G
26Kot BeataWTOREK14:304
27Kotowska BeataŚRODA14:3025G
28Krupicka MagdalenaŚRODA14:0016
29Kwiatkowska MałgorzataPONIEDZIAŁEK14:0019G
30Lachowska AlicjaWTOREK14:2012
31Lewandowska BeataWTOREK14:0013
32Lignarska AleksandraWTOREK14:2015
33Lorek KlaudiaŚRODA14:206G
34Maciągowska MałgorzataWTOREK14:20S.GIMNAST. POK. NAUCZ.
35Marchewa BarbaraWTOREK14:206G
36Marciniak AlicjaPIĄTEK14:204
37Markiewicz WeronikaCZWARTEK15:0025
38Minkus RenataŚRODA14:00BIBLIOTEKA 8
39M. Krupicka MagdalenaŚRODA14:20POK. NAUCZ. G
40Muzyka KrystynaWTOREK14:3013G
41Mysiura MagdalenaPONIEDZIAŁEK14:0016
42Oszczypko MarlenaŚRODA14:2016G
43Pajor MałgorzataPONIEDZIAŁEK14:0018
44Paluch KatarzynaPONIEDZIAŁEK15:15POK. NAUCZ. G
45Pasiut EwaWTOREK14:0023G
46Perniok KatarzynaWTOREK14:00POK. NAUCZ. G
47Pietrzykowska PatrycjaPONIEDZIAŁEK14:209G
48Piwowar MariolaCZWARTEK14:3010
49Protter AleksandraPONIEDZIAŁEK15:15POK. NAUCZ. G
50Radłowska AnnaPONIEDZIAŁEK14:2017
51Respondek BarbaraŚRODA14:30ŚWIETLICA
52Reszko KatarzynaWTOREK15:30POK. NAUCZ
53R. Łukaszyńska MarzenaPONIEDZIAŁEK14:005
54Rybak ZdzisławaPONIEDZIAŁEK14:2514
55Smerd AnnaCZWARTEK14:30POK. NAUCZ
56S. Drozda MariolaPONIEDZIAŁEK14:259G
57Szczepańska JolantaCZWARTEK14:0021
58Szlagor  JustynaWTOREK14:2019G
59Targosz CelinaCZWARTEK14:2022G
60Tworkowska Anna (co drugi tydzień)PIĄTEK14:0018G
61Urbaniak BeataWTOREK14:003
62Wasik IlianaWTOREK14:20S.GIMNAST. POKÓJ WF
63Wietrzyk ZofiaWTOREK15:103
64Witek Justyna———-———-———-
65Wośko EwaŚRODA14:30POK. NAUCZ. G
66Zbadyńska JoannaPONIEDZIAŁEK14:3024G
67Ż. Niedźwiecka WioletaCZWARTEK14:3013G
68Żurek MariolaPONIEDZIAŁEK15:00ŚWIETLICA
69Ż. Kulig NataliaWTOREK14:0010
70Żywica AnetaCZWARTEK14:004

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023



ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/23

DLA KLAS I – III

Godz. 8.30 – Klasy I-III
8.30 – 8.45 – spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach wg poniższego wykazu
8.45 – przejście klas na salę gimnastyczną na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
9.30 – powrót do wyznaczonych sal na spotkanie organizacyjne z wychowawcami (plan lekcji, bezpieczeństwo, informacje o podręcznikach, pomoce i przybory do szkoły)
9.50 – 10.00 – zakończenie spotkania w klasach z wychowawcami

Przydział sal dla poszczególnych klas I-III w dniu 01.09.2022 godz. 8.30
IA sala 3
IB sala 25
IC sala 16
ID sala 4

IIA sala 18
IIB sala 2
IIC sala 5
IID sala 22

IIIA sala 17
IIIB sala 23
IIIC sala 24

Ze względu na wzrost liczby zachorowań, prosimy rodziców o niewchodzenie na teren szkoły, dzieci zostaną przekazane rodzicom przez wychowawców po zakończeniu rozpoczęcia roku szkolnego ok. godz. 9.50 – 10.10.



ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/23

DLA KLAS IV – VIII
W DNIU 01.09.2022 godz. 10.00

10.00 – 10.15 – spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach wg poniższego wykazu
10.15 – przejście klas na salę gimnastyczną na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
11.00 – powrót do wyznaczonych sal na spotkanie organizacyjne z wychowawcami (plan lekcji, bezpieczeństwo, informacje o podręcznikach, inne ważne sprawy)
11.50 – zakończenie spotkania w klasach z wychowawcami

Przydział sal dla poszczególnych klas IV-VIII w dniu 01.09.2022 godz. 10.30
IV A sala 25G
IV B sala 24G
IV C sala 18G

V A sala 7G
V B sala 9G
V C sala 22G
V D sala 6G

VI A sala 21G
VI B sala 1G
VI C sala 11G
VI D sala 17G

VII A sala 13G

VIII A sala 16G
VIII B sala 15G
VIII C sala 12G
VIII D sala 14G
VIII E sala 8G

Ze względu na wzrost liczby zachorowań na covid 19, prosimy rodziców o niewchodzenie na teren szkoły. Do szkoły mogą wejść tylko rodzice uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, którzy wymagają pomocy ze strony rodziców.

PODRĘCZNIKI DO RELIGII!

KLASA I
Podręcznik pt. „Jesteśmy Bożą rodziną”.
Nr WK/1-4/2021/1 z dnia 12.05.2021 r.
Autor: red. ks. prof. dr hab. Jerzy Kostorz
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Krzyża, Opole
Numer dopuszczenia: 2/2021/I/KNC-K

KLASA II
Podręcznik pt. „Jesteśmy przyjaciółmi Jezusa”.
Nr WK/1-4/2022/2 z dnia 20.04.2022 r. ( nowy)
Autor: red. ks. prof. dr hab. Jerzy Kostorz
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Krzyża, Opole
Numer dopuszczenia: 3/2022/I/KNC-K

KLASA III
Podręcznik pt. „Przyjmujemy Pana Jezusa”.
Nr WK/1-3/2015/3/C z dnia 28.04.2015 r.
Autor: red. ks. Marcin Wilczek, dr Edyta Bem, s. M. Leonia Pyrek AM
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Krzyża, Opole
Nr dopuszczenia: 411/2015
Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu

KLASA IV
Podręcznik pt. „Zapowiedź zbawienia”.
Nr WK/4-6/2014/4/A z dnia 7.05.2014 r.
Autor: red. ks. Marcin Wilczek, Maria Baron, ks. Zygfryd Waskin
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Krzyża, Opole
Numer dopuszczenia: 488/2014

KLASA V
Podręcznik pt. „Czekając na zbawiciela”.
Nr WK/5-8/2021/1 z dnia 12.05.2021 r.
Autor: red. ks. prof. dr hab. Jerzy Kostorz
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Krzyża, Opole
Nr dopuszczenia: 1/2021/I/KNC-K

KLASA VI
Podręcznik pt. „Chrystus naszym Zbawicielem.
Nr WK/5-8/2022/2 z dnia 20.04.2022 r. ( nowy)
Autor: red. ks. prof. dr hab. Jerzy Kostorz
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Krzyża, Opole
Nr dopuszczenia: 2/2022/I/KNC-K

KLASA VII
Podręcznik pt.: „Droga wspólnoty zbawionych”.
Nr WK/7-8/2017/7/D z dnia 11.05.2017 r.
Autorzy: Maria Baron, ks. Marcin Ogiolda
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Krzyża, Opole
Numer dopuszczenia: 575/2017/I

KLASA VIII
Podręcznik pt.: „Codzienność uczniów Jezusa – Zbawiciela”.
Nr WK/7-8/2018/8/E z dnia 31.08.2018 r.
Autorzy: red. Maria Baron, ks. Marcin Ogiolda
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Krzyża, Opole
Numer dopuszczenia: 2/2018/I/KNC-K