Angielski w klasie 3b

DIY PROJECT

Tworzymy własne gąsienice jako wprowadzenie do tematu książki w języku angielskim “THE VERY HUNGRY CATERPILLAR”. Uczymy się jak powiedzieć po angielsku gąsienica, jajeczko, liść, kokon, motyl. Dzięki temu edukacja przyrodnicza staje się dla nas świetną przygodą.

Anna Kędzia-Lech oraz Mariola Sobecka-Drozda

Mydło wszystko umyje…

Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA MYCIA RĄK, który przypadał 15 października, uczniowie klasy 3D postanowili nagrać krótki filmik zachęcający wszystkich do częstego i przede wszystkim dokładnego mycia rąk!

Opracowała: Aneta Żywica

Spotkania z policjantem w klasach I – III

We wrześniu w klasach 1 – 3 odbyły się spotkania z panem policjantem, podczas których zaproszony gość omawiał z uczniami m.in. kwestie dotyczące bezpieczeństwa w szkole oraz poza szkołą.
Pan policjant przypomniał uczniom zasady prawidłowego poruszania się po drodze. Podkreślił również, jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem i posiadanie elementów odblaskowych.
Nasz gość rozmawiał również z uczniami o tym, jak reagować podczas niebezpiecznych sytuacji i gdzie wtedy najlepiej szukać pomocy.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniach oraz zadawali ciekawe pytania.
Dziękujemy panu policjantowi za odwiedziny i cenne informacje!

Opracowała: Aneta Żywica

Podsumowanie współpracy z Bankiem BNP Paribas

8 października 2020r.podsumowano wspólne działania Banku BNP Paribas i naszej szkoły. W tym dniu odbyło się spotkanie podsumowujące projekt, w którym wzięli udział przedstawiciele banku, rodzice uczniów oraz uczniowie klas 6b i 8 .
Pracownice banku zachęcały do oszczędzania zarówno młodszych jak i starszych oraz zaprosiły do korzystania z bogatej oferty placówki, wspominając m.in. o kartach dla ceniących ekonomiczne rozwiązania, dla kochających podróże czy aktywnych
w sieci. Szczególną uwagę skupiły na programie dla młodych Kieszonkowe do szkoły. Ponadto przedstawiły prezentację o pułapkach i niebezpieczeństwach czyhających
w sieci.
Po interesującej prezentacji klasa 6 b przedstawiła krótki program artystyczny, nawiązujący tematycznie do oszczędzania.
To było ciekawe i pouczające spotkanie.
B.Lewandowska i B.Dąbrowska

ZOBACZ FILM

Język angielski w klasie 2B

ART PROJECT – SIX LITTLE KITES WERE FLYING IN THE SKY!
Uczymy się jak po angielsku opisać swoje emocje, a także jak je wyrazić poprzez prace plastyczne.
Nauka języka to dobra zabawa!

Przygotowała: Mariola Sobecka – Drozda, Anna Kędzia – Lech