Rozmowa o nauce

Reagując na obecne potrzeby uczniów i nauczycieli zespół specjalistów Centrum Nauki Kopernik, w ramach Programu Nauka dla Ciebie, stworzył zajęcia e-Naukobus i e-Planetobus. To interaktywne spotkania prowadzone na żywo przez doświadczonych edukatorów.
To okazja, by odkryć naukową pasję bez wychodzenia z domu. Zajęcia to nie tylko pokaz. Ich forma pozwala uczniom na rozmowę i zadawanie pytań prowadzącym oraz samodzielne wykonywanie prostych eksperymentów.

e-Naukobus to interaktywny pokaz naukowy. Podczas spotkania uczniowie poznają tajniki różnych dziedzin nauki. Edukatorzy przy pomocy eksponatów z wystawy Eksperymentuj! prezentują dzieciom różnorodne zagadnienia naukowe i razem z nimi wykonują proste doświadczenia.

Dnia 04.06.2020 roku takie zajęcia odbyły się dla uczniów klas IVa,Vd,VIa,VId,VIIb i VIIIa naszej szkoły.
Były one niezwykle ciekawe.
Anna Radłowska