Klasa 1 a przygotowała krótki występ z okazji Dnia Babci i Dziadka!
😀❤🌷😀
Podsumowanie akcji “Razem na święta”
Ponad 12 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. To rekordowa liczba zgłoszeń. Uczniowie i nauczyciele wspólnie organizowali zbiórki darów dla potrzebujących, śpiewali kolędy, przygotowywali kartki z życzeniami oraz świąteczne upominki dla osób starszych i samotnych z najbliższej okolicy. Swoimi działaniami udowodnili, że pomagać można niezależnie od okoliczności. Dziękujemy za tak liczny udział w akcji i dobro okazane drugiej osobie!
Również uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tej pięknej akcji!
KLIKNIIJ – więcej informacji (strona ministerstwa)

Jadłospis

Zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I – III
Szanowni Państwo!
W dniu 18.01.2021 r. (poniedziałek) do szkoły, na zajęcia stacjonarne wracają uczniowie klas 1 – 3.
Obowiązuje główna zasada: do szkoły uczęszcza wyłącznie uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych, takich jak katar, kaszel, wysypka, gorączka, duszności, ból mięśni, brzucha, głowy, biegunka.
Zajęcia będą odbywały się zgodnie z planem lekcji, zgodnie z wytycznymi MEN, GIS i MZ – obowiązującymi od 01.09.2020 r. oraz z dodatkowym wskazaniem rozdzielenia klas – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami.
W związku z powyższym zmienia się przydział sal lekcyjnych dla poszczególnych oddziałów klasowych ( wszystkie lekcje odbywają się w wyznaczonych poniżej salach lekcyjnych, za wyjątkiem zajęć wychowania fizycznego oraz informatyki):
KLASY – sala lekcyjna:
1A – 5
1B – 18
1C – 16
2A – 2
2B – 20
2C – 25
3A – 18G
3B – 12
3C -15G
3D – 9G
Stołówka będzie czynna od poniedziałku 18.01.2021 r.
Należy przede wszystkim przypomnieć dzieciom o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa:
– zasadach higieny – częste mycie rąk ,
– stosowaniu płynów do dezynfekcji-zwłaszcza po wejściu do budynku szkoły,
– stosowaniu maseczek
– zachowaniu dystansu społecznego.
Bezpłatne poradnictwo prawne
Przekazujemy informację o możliwości korzystania z poradnictwa prawnego na terenie Powiatu Kluczborskiego.
Udzielanie nieodpłatnych porad prawnych, ze względu na panującą sytuacje epidemiologiczną nadal odbywa się za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość oraz poza punktem.
Więcej informacji pod adresem:
www.powiatkluczborski.pl/aktualnosci/pomoc_prawna.htm
Ferie zimowe ‘2021
Pięknych Świąt!
Życzenia od Rady Rodziców
Życzenia od uczniów klasy IV b i Wychowawcy
Urszula Baron – Gocha
Życzenia od uczniów klasy VII d
Orędzie z szopki betlejemskiej do każdego z nas…
s. Damaris
“Pielucha dla malucha”
Rada Rodziców pragnie złożyć serdeczne podziękowania rodzicom, uczniom, nauczycielom, dyrekcji, przyjaciołom szkoły za włączenie się w Akcję Pielucha dla Malucha!
Pieluszki zostały przekazane w dniu 17 grudnia do Domu Matki i Dziecka w Opolu prowadzonego przez Diecezjalną Fundację Ochrony Życia.
Akcję będziemy kontynuować i powtarzać, w myśl sentencji „Dobre uczynki mają większą moc niż słowa, bo mówić może każdy, ale niewielu wykona to, co powie…”
Wigilia w klasie 1A
Ozdoby świąteczne klasy 3a
Podczas zdalnej edukacji technicznej uczennice i uczniowie klasy 3a wykonali ozdoby choinkowe.
Małgorzata Pajor
The Royal Family
Sukces na ściance – brawo Janek!
W PIERNICZKOWIE Z KLASĄ 4B!
Urszula Baron – Gocha
Idą Święta!
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD UCZNIÓW I PAŃ Z KLASY III D
Aneta Żywica i Alicja Marciniak
UCZNIOWIE KLASY 4B PAMIĘTAJĄ O SWOICH PUPILACH!
„Serce człowieka możemy ocenić po tym, jak traktuje on swoje zwierzęta”
Na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy 4b opracowali Kodeks Prawdziwego Przyjaciela Zwierząt:
- Kochaj mnie!
- Przytulaj!
- Nie krzywdź!
- Nie krzycz! Nie bij!
- Nakarm mnie, gdy jestem głodny!
- Dbaj o moją higienę!
- Wyjdź ze mną na spacer!
- Pobaw się ze mną!
- Nie zostawiaj mnie samego, bo tęsknię!
- Jestem Twoim Największym i Wiernym Przyjacielem!
Autorami zaprezentowanych prac są: Martyna Mączka, Bartosz Ciesielski, Adam Ptaszek, Michał Cichy, Nina Dukiewicz, Aleksandra Czerewko, Jakub Lisiak, Kacper Kokot, Oliwier Jasiok.
Urszula Baron – Gocha