Rok szkolny 2018/19

 • IMG-20190618-WA0000.jpg

  HAPPY FATHER'S DAY

 • Zakonczenie_roku_szkolnego_klasy_1-7_(1)[1].jpg

  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 PRZEZ UCZNIÓW KLAS 1-7

 • Zakonczenie_klas_8_2019_(1).JPG

  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE SZKOŁY PRZEZ KLASY ÓSME

  W dniu 17.06.2019r. odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia nauki uczniów klas ósmych. Rozpoczęła się powitaniem zaproszonych gości-Burmistrza Miasta Kluczborka, przedstawiciela Rady Rodziców,dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców, pracowników administracji. Następnie uczniowie zatańczyli poloneza, nastąpił również moment przekazania pocztu sztandarowego uczniom klas siódmych.W trakcie akademii klasy ósme żegnały się ze swoimi opiekunami, dziękowały też za ten czas dyrekcji i nauczycielom. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy ukończyli szkołę podstawową z wyróżnieniem,a ich rodzice otrzymali serdeczne gratulacje. Zostały wręczone statuetki dla Najlepszego Ucznia w szkole i za osiągnięcia sportowe.Uczniowie nagrodzeni też zostali za 100% frekwencję w roku szkolnym oraz uzyskanie 100% punktów podczas egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.Dużo wzruszeń dostarczyły podziękowania dla rodziców za pracę na rzecz szkoły.W części artystycznej uczniowie wystąpili w zabawnym musikalu w rytmie piosenek z zespołu Abba.Na koniec uroczystości klasy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z wychowawcami i bawili się na dyskotece przygotowanej przez rodziców.

   

 • Konkurs_brd_2019.jpg

  Finał wojewódzki w XLII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

  Eliminacje powiatowe LXII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przeprowadzone zostały 10.05.2019 r. na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Kluczborku pod czujnym okiem komisji konkursowej
  w skład której wchodzili koordynator PZMot, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji i nauczycieli opiekunów drużyn.

  Naszą szkołę reprezentowały drużyny:

  Młodsza grupa wiekowa: 1. Hanna Walendziak 2.Marzena Liśkiewicz 3. Nikodem Kulig
  4.
  Stanisław Bochenek,

  Saulicz Weronika, Kowal Michał (rezerwowi)

  Pod opieką  mgr Beaty Lewandowskiej i mgr Macieja Mielczarka

  Starsza grupa wiekowa: 1. Maksymilian Szewczyk 2. Michał Pośpiech 3 Michał Jarząb Gąszczak Michał (rezerwowy)

  Pod opieką  mgr Michała Lewandowskiego.

   O godzinie 11:00 uroczystego otwarcia dokonał Pan Artur Nowak członek zarządu Starostwa Powiatowego w Kluczborku oraz dyrektor PSP z O.I. nr 5 w Kluczborku Pan Marek Tobiasz zwracając, w krótkim przemówieniu, uwagę na znaczenie wiedzy i umiejętności z zakresu ruchu drogowego w życiu codziennym i jej wpływ na bezpieczeństwo na drogach, podkreślając to, że wszyscy w jakiś sposób jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego.

 • 1.jak-zmniejszyc-fotke_pl_(1).jpeg

  W oczekiwaniu na wakacje...

  W klasie I d przedwakacyjne gry i zabawy oraz obowiązkowe lody. 

 • Występ klasy I B - piosenka w języku angielskim pt. "HERE IS THE BEEHIVE"

 • MATEMATYCZNE PODCHODY na zajęciach dodatkowych uczniów z klasy I A i I D

 • 10.jak-zmniejszyc-fotke_pl[1].jpeg

  PIERWSZA POMOC - zajęcia w klasie I b i I d

  Zajęcia zostały zrealizowane w ramach Programu Edukacyjnego  "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ", prowadzone przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

  Dziękujemy p. Kasi Perniok za profesjonalne zajęcia. 

 • Finał Corridy Ortograficznej

  13 czerwca odbył się wielki finał całorocznego konkursu Corrida Ortograficzna czyli walka z bykami.

  1. miejsce - Zuzanna Janik 5 b
  2. miejsce - Maja Niewolińska 5 b
  3. miejsce Kaja Adamska 5 c
  4. miejsce Karolina Chmiel - 5 d
  5.miejsce Łukasz Czechowski 5 c
  6.miejsce Jan Dybka 4 b
  7. Hanna Migulska- Krawczyk 5 d

   Gratuluję zwycięzcom , dziękuję wszystkim uczestnikom i zapraszam do ortograficznej zabawy w nowym roku szkolnym.

                Bożena Dąbrowska
   

 • Wycieczka klasy I c i I d do Filharmonii Opolskiej

 • IMG-20190617-WA0000.jpg

  DZIEŃ PIKNIKU

  Klasa V "a" wraz z opiekunami p. K. Perniok i p. M. Czają ostatnie dni szkoły postanowiła wykorzystać na wspólnej zabawie. Spacer, plaża, zawody i lody tego dnia wzięły górę.

 • 1.jak-zmniejszyc-fotke_pl_(1)[2].jpeg

  Poznajemy zawody naszych rodziców

  Uczniowie klasy 1 a i 1 c uczestniczyli w zajęciach w Studiu Fotograficznym u Pani Katarzyny Musiał. Poznali pracę fotografa i brali udział w sesji zdjęciowej. Dzieci z zainteresowaniem oglądały piękne fotografie artystyczne wykonane przez panią fotograf. Ciekawość budziły wspaniałe dekoracje i pomysłowe rekwizyty do zdjęć. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi, że mieli okazję przebywać w tak interesującym miejscu.
  Dziękujemy Pani Kasiu za czas jaki nam pani poświęcił i cierpliwość z jaką nam pani o wszystkim opowiadała i pokazywała. 
  Życzymy dalszych sukcesów w pracy!!!

 • W Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kluczborku

  12 czerwca 2019r grupa uczniów z klas VIIIa i VIc pod opieką nauczyciela biologii Adeli Biernaczyk odwiedziła w/w placówkę. Od lat nasza szkoła współpracuje z PSS-E, realizujemy projekt Trzymaj formę, organizujemy akcje prozdrowotne.

  Pani Ewa Stala uczestniczy w naszych działaniach prozdrowotnych, bierze udział w prelekcjach na terenie naszej szkoły. W dniu dzisiejszym to my odwiedziliśmy PSS-E a pani Ewa Stala przekazała uczniom informacje o tym, czym zajmuje się placówka, przeprowadziła pogadankę na temat zdrowego odżywiania się. Wspomniała też jak postępować w sytuacjach zagrożeń, gdzie szukać pomocy.

  Uczniowie otrzymali broszurki  edukacyjne na temat dopalaczy, narkotyków i poparzeniach słonecznych.

 • Wycieczka_kl5b,7c,4d_Gniezno_(12).jpg

  Wycieczka Klasy Vb, IVd i VIIc do Gniezna

  Wędrowaliśmy Szlakiem Piastowskim!

    10-11.06.2019r.  klasy Vb i VIIc oraz niektórzy uczniowie z klasy IVD wraz z opiekunami paniami: Urszula Baron-Gochą, Beatą Lewandowską i Anną Gulką wyruszyli na Szlak Piastowski. Zwiedziliśmy Gniezno, Biskupin i Kruszwicę. Zobaczyliśmy m.in.: Muzeum Początków Państwa Polskiego, piękną Katedrę  i Drzwi Gnieźnieńskie, spacerowaliśmy uliczkami starego i zabytkowego Gniezna. Widzieliśmy także osadę w Biskupinie, strzelaliśmy z kuszy i łuku, płynęliśmy statkiem przez Jezioro Gopło, a widok z kruszwickiej Mysiej Wieży był naprawdę zachwycający.

    Fakt, że chodziliśmy ścieżkami, którymi wędrowali Piast Kołodziej czy Mieszko I, zmuszał do refleksji i zatrzymania się choć na moment. Przenieśliśmy  się w odległe, historyczne czasy. To była naprawdę ciekawa i taka rzeczywista lekcja historii.

                                                                                                         U.Baron-Gocha

 • 1.jak-zmniejszyc-fotke_pl_(1)[1].jpeg

  Wycieczka do Stacji Uzdatniania Wody w Kluczborku

  Wycieczka do Stacji Uzdatniania Wody w Kluczborku ul. Strzelecka, w ramach obchodów "Światowego dnia wody". Poznajemy zawody naszych rodziców - pracownik Hydrokomu. 

 • IMG-20190615-WA0002.jpg

  Wycieczka klasy 3 A do gospodarstwa agroturystycznego w Chróścinie

  Wycieczka odbyła się w dniach 12.06.-13.06.2019r.

 • 1Wycieczka_do_wisly_4b.jpg

  4b na Dzień Dziecka w Wiśle


  3 czerwca klasa 4b z p. B.Dąbrowską, p. K.Koszelą i zaprzyjaźnioną klasą czwartą z PSP nr 1 wyjechała na wycieczkę turystyczno- krajoznawczą do Wisły i Ustronia.
  Najpierw wjechaliśmy  wyciągiem na Czantorię, tam była lekcja przyrody o ptakach drapieżnych połączona z demonstracją żywych drapieżników. Mogliśmy je obejrzeć z bliska, a nawet potrzymać na ramieniu. Później był czas na  podziwianie przepięknych widoków i przejazd do Wisły. Tam byliśmy na skoczni im. A. Małysza. Widoki też piękne ,ale wysokość skoczni zrobiła na wszystkich wrażenie. Później spacer po deptaku w Wiśle i spotkanie z czekoladowym Małyszem, a na końcu późny obiad w Mc Donaldzie. Pełni wrażeń i przeżyć wieczorem wróciliśmy do Kluczborka. 
  To był prawdziwy Dzień Dziecka.
   

   B.Dąbrowska 

 • Kulisy_Powiatu_konkurs_literacki.jpg

  Mamy to ! Pierwsze i drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim

  Po raz ósmy w Byczynie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego i Plastycznego Siatkówka- sport co łączy a nie dzieli. 
  Kolejny rok nasza szkoła brała udział w tym konkursie z kolejnymi sukcesami.
  W literackim konkursie, w którym zadaniem było napisanie fraszki o dowolnym siatkarzu lub napisanie pracy literackiej na temat siatkówki, wzięło udział kilku uczniów z naszej szkoły. Od kilku lat zajmujemy czołowe miejsca, tak było i w tym roku. 
  W kategorii fraszki I miejsce w Polsce zajął Jasiu Dybka z klasy 4 b, a Kaja Adamska w tej kategorii otrzymała wyróżnienie. 
  W kategorii prac literackich Kaja Adamska z 5 c zajęła II miejsce w Polsce.
  Świetny wynik, niezwykłe prace i bardzo skromni uczniowie. 
  Miło było patrzeć na ich radość.
  Gratuluję i czekam na ciąg dalszy.

   B.Dąbrowska

 • XIV_Rejonowy_Konkurs_Poezji_Mowionej_i_Spiewanej_MAM_MOC_(25).JPG

  XIV Rejonowy Konkurs Poezji Mówionej i Śpiewanej -,,MAM MOC”

 • Dzien_Dziecka_2019_(1).JPG

  Dzień Dziecka

  W dniu 31.05 2019r. z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbył się Dzień Sportu.

  W ramach tego dnia pod hasłem ,,Dnia życzliwości" odbyło się wzruszjace przedstawienie.

  Pierwsze dwie godziny lekcyjne uczniowie spędzili z wychowawcą: grali w gry planszowe, oglądali filmy, były wyjścia na lody i pizzę.

  Następnie odbyły się  rozgrywki sportowe: wyścig rzędów, dwa ognie, rozgrywki piłki nożnej i siatkowej, turniej ringo, tenis stołowy.

  Można było rownież polepić w glinie, spróbować pisać gęsim piórem. Do dyspozycji uczniów mlodszych były dmuchane zjeżdżalnie.

  Samorząd uczniowski z gimnazjum  wraz z opiekunkami zadbał o posiłek w postaci pysznych tostów. 

  To był miło spędzony dzień.

 • Wycieczka_do_Krakowa_kl_Va,Vc,VIb_(1).jpg

  Wycieczka do Krakowa klas Va, Vc i VIB

         Wycieczka  Klas Va, Vc i VIb  rozpoczęła się od zwiedzania zabytków Krakowa: Katedry na Wawelu, Zamku, Dzwonu Zygmunta. Następnie spacer ulicą Grodzką, zwiedzanie sukiennic, Kościoła Mariackiego oraz pomnika Adama Mickiewicza. Spacer zakończyliśmy przejściem pod Bramą Floriańską. Popołudnie spędziliśmy w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema, w którym zapoznaliśmy się z mnóstwem atrakcji interaktywnych z zakresu mechaniki, akustyki, optyki i magnetyki. W kolejnym dniu zwiedziliśmy najstarszą na świecie zabytkową kopalnię soli w Wieliczce, której trasa wynosiła około 3 km. Wycieczka przebiegała pod opieką p. K.Perniok. I.Wasik, B.Kłonowskiej , M.Czai,  A.Smerd.

 • dzien_matki.jpeg

  HAPPY MOTHER'S DAY

  Wszystkim MAMOM życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

 • Wizyta dietetyka w naszej szkole

  We wtorek, 14 maja 2019 r. w naszej szkole gościliśmy dietetyka, panią Patrycję Dyla-Szynklarz, która prowadzi w Kluczborku swój gabinet. Na zaproszenie nauczycielki naszej szkoły, pani Aleksandry Protter, przeprowadziła ona dla uczniów warsztaty, które swoją tematyką obejmowały zasady prawidłowego odżywiania oraz prowadzenie zdrowego trybu życia.

 • 10[10].jpeg

  Klasa II a i II c na spotkaniu autorskim z panią Zofią Stanecką

 • Sztuczna_inteligencja_Kodowanie_na_dywanie_2c1.JPG

  Kolejne spotkanie z robotami, czyli Kodowanie na dywanie w kl. 2c

  Dnia 6 marca 2019 roku odbyły się kolejne zajęcia z projektu "Sztuczna inteligencja" w którym pod opieką
  p. M. Krupickiej, p. B. Lewandowskiej oraz p.A. Adamskiego uczniowie projektowali własną trasę po której poruszał się zaprogramowany mini robot.. Jak widać na zdjęciach uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniem oraz   fantastycznie się bawili. 

 • Programowanie_Sztuczna_Inteligencja_2c_3a_(0).jpg

  Sztuczna Inteligencja- programowanie w klasach 2c i 3a

  Przez cały rok szkolny 2018/19 prowadzone są zajęcia praktyczne z programowania w ramach projektu ,,Sztuczna Inteligencja programowanie w szkołach Opolskiego NUTS-3" w klasach 2c i 3a przez p. Magdalene Krupicką, p. Zofię Wietrzyk,  p. Beatę Lewandowską oraz  trenera p. Adama Adamskiego, który przyjeżdża na zajęcia z robotami Dash&Dot, Fotonem.

  Dzieci uczą się podstaw kodowania  na początku bez komputera a póżniej na stronie Code.org oraz w środowisku Schratch.
  Na zakończenie projektu i zajęć uczniowie otrzymają dyplomy i pojadą na zajęcia w pracowniach eksperymentalnych do Centrum Nauki i Eksperymentu- Zaczarowany Świat.

 • Wycieczka_szlakiem_piastowskim_(14).jpg

  SZLAKIEM PIASTOWSKIM

  6 i 7 maja br. uczniowie klas Vd, VId, VIIa i VIIIc pod opieką pani M. Musiał- Krupickiej, I. Kik, K. Muzyki i A. Smerd wyruszyli na wycieczkę poznawać historię państwa polskiego. Poznaliśmy historię kolegiaty w Kruszwicy i wieży, w której myszy zjadły Popiela. Poznaliśmy Biskupin i braliśmy udział w zajęciach z minionych wieków m.in. strzelania z łuku. Zwiedziliśmy katedrę w Gnieźnie ze słynnymi tysiącletnimi drzwiami i braliśmy udział w super zajęciach w Muzeum Państwa Polskiego w Gnieźnie.  Wszystkim taka lekcja historii zostanie długo w pamięci i w sercach.

 • 10[15].jpg

  Wycieczka do sklepu

       Dnia 4.04.2019r. klasa IB wraz z wychowawcą Aliną Dreksler została zaproszona na wycieczkę do miejscowego Tesco. Wycieczkę tę zorganizowali rodzice dzieci pracujących w tym supermarkecie. Dzieci miały okazję poznać wyposażenie sklepu, różne stoiska, pracę ekspedientek i innych pracowników. 

 • Maly_ratownik_(1).JPG

  Mały ratownik-ratuję życie i zdrowie

  Dnia 3.04.2019r.  w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs pt.,, Mały ratownik-ratuję życie i zdrowie" w którym uczestniczyły dzieci z PSP nr 2, PSP nr 5 oraz SP Chocianowice.  Konkurs z pierwszej pomocy obejmował część teoretyczną w formie testów oraz część praktyczną. Ponadto uczniowie wykazali się znajomością zasad zdrowego odżywiania przygotowując pełnowartościowe śniadanie w formie kanapek i świeżo wyciskanego soku. Całość zakończyła się wręczeniem dyplomów i medali.

 • 3_maja_obchody.jpg

  Obchody 3 maja

  STAROSTA KLUCZBORSKI ZAPRASZA NA POWIATOWE OBCHODY 3 MAJA  więcej na plakacie.....

 • W_obronie_godnosci1.jpg

  Drodzy Rodzice! Kochani Uczniowie!

  Jesteśmy w trakcie protestu, który ma na celu obronę godności polskiej szkoły
   
  a także możliwość kształcenia na jak najwyższym poziomie.
   
  Sytuacja nie jest łatwa dla nikogo. 

  Tym bardziej dziękujemy Wam, Kochani, za okazane wsparcie i zrozumienie!

  Taka postawa jest dla nas bardzo ważna!

  Dziękujemy!


  Nauczyciele PSP nr 5 z O.I. w Kluczborku
 • Szanowni Rodzice i Uczniowie klas ósmych !

  Dyrekcja szkoły informuje, że egzamin dla klas ósmych w dniach 15,16,17 kwietnia 2019 r. odbędzie się.

  Prosimy uczniów o stawienie się na egzamin zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

  Za zaistniałe utrudnienia – przepraszamy i prosimy o zrozumienie tej bardzo trudnej sytuacji.

  Dyrektor szkoły – Marek Tobiasz

 • Egzamin Gimnazjalny!

  Szanowni Rodzice  i Uczniowie klas III gimnazjalnych !

  Dyrekcja szkoły informuje, że w związku z niejasną sytuacją dotyczącą przeprowadzenia egzaminu gimnazjalnego w dniach 10 – 12 kwietnia 2019 r. (brak możliwości skompletowania komisji nadzorujących egzamin gimnazjalny) ostateczna decyzja o odbyciu egzaminu zapadnie w dniu jutrzejszym, tj. 10 kwietnia 2019 r. do godziny 8:45.

  Prosimy uczniów o stawienie się na egzamin zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

  Za zaistniałe utrudnienia – przepraszamy i prosimy o zrozumienie tej bardzo trudnej sytuacji.

  Dyrektor szkoły – Marek Tobiasz

 • WAŻNE!!!

  WAŻNE!!!

  Szanowni Rodzice!
  Od dnia 08 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) do odwołania rozpoczyna się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kluczborku  S T R A J K (ogłoszony przez Związki Zawodowe).

  Dyrekcja szkoły prosi wszystkich rodziców o nieposyłanie dzieci do szkoły i zrozumienie zaistniałej sytuacji.
  Na terenie Kluczborka zostały zabezpieczone miejsca opieki dla dzieci – zgodnie z pismem Burmistrza Miasta Kluczborka.
  W związku z rekolekcjami szkolnymi, dzieci udają się do kościoła pod opieką rodziców.
  Dyrekcja szkoły prosi o zachowanie zasad bezpieczeństwa w tych dniach.

  Dyrektor szkoły – Marek Tobiasz

 • INFORMACJA WS. STRAJKU!!!

  Ważna informacja w sprawie planowanego strajku nauczycieli!

 • KONKURS_BRD_2019_(0).JPG

  Konkurs BRD

  1 kwietnia 2019r. odbyły się w naszej szkole eliminacjr gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Konkurs odbywał się na dwóch poziomach: klasy 5-6 i 7-8 razem z oddziałami gimnazjalnymi. Uczniowie rozwiązywali test ze znajomości przepisów drogowych oraz musieli pokonać wiele przeszkód na rowerze.
  Uczniowie z klas 5-6 zajęli II miejsce w gminie,  grupa gimnazjalna I miejsce a uczniowie klas 7-8 III miejsce.

  Gratulujemy sukcesów.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

  2 kwietnia 2019r.(wtorek)  obchodziliśmy w naszej szkole  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Pokazaliśmy wsparcie dla osób z autyzmem, ubierając się na niebiesko.

 • Przeglad_Poezji_MiGBP_(1).jpg

  Przegląd Poezji Śpiewanej

  „W Bibliotece w Kluczborku można było posłuchać pięknych wierszy okraszonych równie piękną muzyką.

  Przegląd Poezji Śpiewanej, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Poezji, dał możliwość do zaprezentowania swoich umiejętności przez uczniów kluczborskich szkół podstawowych. Była to również doskonała okazja, aby młodzi ludzie zapoznali się z tak ciekawą twórczością, jak poezja.

  Brawa dla uczestników, nauczycieli i organizatorów!”

   

 • 6c_przemowienia_(1).jpg

  Uczymy się przemawiać!

   Przemawianie przed publicznością to bardzo trudna sztuka, dlatego uczniowie klasy 6c na lekcji języka polskiego próbowali przez moment wcielić się w prezenterów.

 • Mam_talent-wiosna2019_(1).JPG

  I Dzień wiosny

  22 marca 2019r. z okazji powitania wiosny odbył się w naszej szkole konkurs pod hasłem ,,Mam talent" na który uczniowie klas I-III i IV-V dzielili się ze swoimi rówieśnikami swoimi talentami.

 • Spotkanie_z_Bolkiem_i_Lolkiem4.JPG

  Spotkanie 4 b z Bolkiem i Lolkiem

  15 marca 2019 r. klasa 4 b z opiekunkami Bożeną Dąbrowską i Karoliną Koszelą, wybrała się na jednodniową wycieczkę. Pierwszym celem wyjazdu była Wytwórnia Filmów Animowanych w Bielsku Białej, gdzie dzieci wzięły udział w warsztatach na temat powstawania filmu animowanego. Tam też oglądały przygody Bolka i Lolka, Reksia i innych bohaterów,  z tej wytwórni. 

 • Lekcja_w_pudelku_(20).jpg

  Pudełkowe lektury

  Na języku polskim w klasach 4 b i 5 c nieco inaczej omawialiśmy lektury szkolne.Uczniowie mieli za zadanie przygotować pudełka lekturowe, w których miało się znależć 10 przedmiotów związanych z daną książką. W klasie 4 była to Akademia pana Kleksa a w klasie 5 Przygody Tomka Sawyera. Skarby przyniesione w pudełkach okazały się strzałem w dziesiątkę. 

 • Wystepy_w_SDPS1.jpg

  Wizyta w Środowiskowy Domu Pomocy Społecznej w Kuniowie

  6 marca 2019 r. grupa dzieci z opiekunami pojechała do ŚDPS w Kuniowie, by zaprezentować tamtejszym pensjonariuszom przedstawienie Pchła Szachrajka. Mimo iż dzieci kilka razy występowały  przed publicznością, w Miejskiej Bibliotece Publicznej dla przedszkolaków, w szkole dla kolegów z klas I-III, to miały tremę i były bardzo przejęte. 

 • Bezpieczenstwo_w_Sieci_Bankowosc_elektroniczna_(1).jpg

  Bezpieczeństwo w Sieci- Bankowość elektroniczna

  W dniu 7. 03. 2019r. odbyły sie w naszej szkole warsztaty dla uczniów bioracych udział w projekcie Bezpieczenstwo w Sieci na temat bankowości internetowej prowadzone przez panie z Banku  Santander. 

 • Dzien_Kobiet_w_5a_(2).jpg

  Nietypowy Dzień Kobiet obchodzili uczniowie kl Va

  Nietypowy Dzień Kobiet obchodzili uczniowie klasy Va.

  Chłopcy zorganizowali ten dzień w stylu sportowym i wyjazd do parku trampolin okazał się trafionym pomysłem:)wink

 • Powiatowy_Indywidualny_Turniej_Tenisa_Stolowego_(1).jpg

  Powiatowy Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego

  W dniu 8.03.2019r. w Chocianowicach odbył się Powiatowy Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego w klasach IV-VI S.P. Naszą szkołę reprezentowała - po zajęciu I miejsca w turnieju gminnym -Klaudia Trzaskalik z klasy VI b.

  Klaudia znowu okazała się najlepsza, zajęła I miejsce w powiecie i zakwalifikowała się do turnieju wojewódzkiego. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów. 

  Krzysztof Hiczkiewicz

 • IMG-20190305-WA0000.jpg

  Zajęcia otwarte dla 6 - latków - "Winter Fun with English"

   

       Dnia 15.02.2019r. w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte dla 6-latków „Winter Fun with English”. Celem zajęć było zaprezentowanie, w jaki sposób funkcjonuje klasa pierwsza o profilu: język angielski.

   

 • Wyjazd_na_lodowisko10.jpg

  Wyjazd na lodowisko do Opola

   

  W dniu 7.03 2019r. został zorganizowany kolejny wyjazd z naszej szkoły na lodowisko TOROPOL do Opola. W ramach projektu ,,Ćwiczące dzieci to zdrowe dzieci” przy współpracy LZS w Opolu. Koordynatorem projektu jest p. Anna Buła. Zajęcia prowadzone były przez instruktorów łyżwiarstwa. Uczniowie nie ponosili żadnych kosztów związanych z wyjazdem. Wielu uczniów po raz pierwszy uczestniczyło w tego typu zajęciach. Wyjazd był świetną zabawą  dla uczniów, którymi opiekowały się: A. Buła, B. Lewandowska, K. Perniok, I. Wasik.

 • Nietypowa_lekcja.jpg

  Nietypowa lekcja z języka polskiego - JEŻYCJADA

      Na lekcjach języka polskiego i kółku polonistycznym w klasach 5d i 6c  uczniowie włączyli się w akcję szkolnej biblioteki, którą zaproponowała Publiczna Biblioteka Miejska w Kluczborku, a polega ona na czytaniu książek Małgorzaty Musierowicz. Zapoznano się z twórczością pisarki i przeczytano fragmenty niektórych książek, np. „Kwiat kalafiora”. Lektura składa się na cykl powieści dla młodzieży pt. „Jeżycjada”, a jego nazwa pochodzi od poznańskiej dzielnicy Jeżyce, ponieważ akcja niemal wszystkich książek z tej serii rozgrywa się w Poznaniu.

 • Inna_lekcja_J._polskiego_(1).jpg

  INNA LEKCJA POLSKIEGO

  Ostatnio na lekcji języka polskiego omawialiśmy temat związany z opisem przedmiotu. Wymienialiśmy różne kolory, kształty, wielkości, cechy charakterystyczne. To była teoria.

  Praktyka składała się z dwóch części . W pierwszej, uczniowie samodzielnie dekorowali wybraną przez siebie kolorową wstążką,  jajka wielkanocne. Wydawać by się mogło, że wszystkie jajka są takie same. W klasie V c były różne, a po udekorowaniu- różnokolorowe.

 • 10[13].jpg

  Ostatni dzień pobytu...

  W ostatni dzień pobytu pogoda nam nie dopisała. Padał deszcz ze śniegiem i była mgła. Musieliśmy zrezygnować z jazdy na nartach, w zamian pojechaliśmy do Wisły zwiedzić skocznie Małysza. Wszystkim uczestnika dziękujemy za miło spędzony czas.
   smileyyes

 • Warsztaty_Bezpieczenstwo_w_Sieci_(1).JPG

  Warsztaty "Bezpieczeństwo w Sieci"

  27 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas starszych oraz uczniów będących uczestnikami warsztatów „Bezpieczeństwo w sieci”, realizowanymi w ramach projektu „Nowoczesna edukacja w gminie Kluczbork” ze specjalistami ds. bezpieczeństwa w sieci; podkomisarzem Grzegorzem Filipek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, Ewą Krawiec z Urzędu Wojewódzkiego w Opolu, Krystyną Alaszewicz z Komendy Powiatowej w Kluczborku, wydział ds. nieletnich. 

 • 10[12].jpg

  Kolejny dzień zmagań narciarskich...

  Dzisiaj kolejny dzień zmagań narciarskich za nami. Pogoda słoneczna z lekkim wiaterkiem. Nastroje pozytywne. Dziękujemy państwu Gigiel za odwiedziny i poczęstunek. 
  wink

 • 1[5].jpeg

  Konkurs plastyczny z okazji 60-lecia Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku

  Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone w konkursie plastycznym na projekt plakatu z okazji 60-lecia Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku.  Amelia Bezubka z klasy IVd otrzymała Nagrodę Burmistrza, II nagrodę uzyskała Justyna Pychyńska z klasy  IVa. Uczennicom serdecznie gratulujemy!

  Amelia Bezubka. U góry (po lewej) jej nagrodzona praca.

  U góry ( po prawej) praca Justyny Pychyńskiej.

 • 10[11].jpg

  Pozdrowienia ze Szczyrku!

  Za nami dwa dni zmagań na nartach. Humor i pogoda dopisuje. Robimy duże postępy w jeździe na nartach. Pozdrawiamy ze Szczyrku!!! :)

 • 10[7].jpeg

  „Pchła Szachrajka” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kluczborku

       Twórczość Jana Brzechwy wciąż zachwyca i uczy dzieci. Jego teksty są pełne ciepła, humoru, ale również przekazują ważne wskazówki dla współczesnego czytelnika.
  Od kilku lat  w szkole realizowany jest projekt, polegający na przygotowaniu inscenizacji wybranego tekstu literackiego. Imprezę tę przygotowuje   Pani Renata Minkus, nauczyciel bibliotekarz. W tym roku szkolnym do inscenizacji wybrano wiersz Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. Oprócz kwestii mówionych wprowadzono także sekwencje taneczne, współgrające z tematyką spektaklu. Tą częścią przedstawienia zajęła się Pani Bożena Dąbrowska, która przygotowała grupę uczniów z klasy 4 b. Dekorację przygotowała Pani Alicja Marciniak a scenariusz Pani Urszula Baron-Gocha. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Marlena Oszczypko.

   

 • Wyjscie_do_Teatru1.jpg

  Jest takie miejsce...

  „Jest takie miejsce…”

    21.02.br. klasy 4b, 4e, 5c, 6a, 6b, 6c, 6d wybrały się do kina „Bajka” na spektakl Narodowego Teatru Edukacji  im. A.Mickiewicza z Wrocławia  pt. „Teatralne ABC”.

 • 10[9].jpg

  WYJAZD DO WROCŁAWIA - AQUA PARK & TRAMPOLINY

  W dniu 29.01.2019r. w ramach zajęć feryjnych odbył się wyjazd do Wrocławia na trampoliny i do Aqua Parku. W wyjeździe brali uczniowie od klasy IV do VIII. 

 • Dzien_Babci_2c1.JPG

  Babcia stała na balkonie , dołem dziadek defilował … i tak to się zaczęło

  Dnia 24 stycznia 2019 roku uczniowie klasy 2c z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zaprezentowali program artystyczny połączony z poczęstunkiem i sesją zdjęciową z kochanymi dziadkami.

  Goście oklasków i uśmiechów nie żałowali. Niektórym łezka wzruszenia zakręciła się w oku.

 • 2_zzjecia[2].jpg

  LEKCJA OTWARTA Z JĘZYKA NAGIELSKIEGO

  ZAPRASZAMY NA LEKCJĘ OTWARTĄ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
  W DNIU 15.02.2019R.
  O GODZ. 17.00
  MAŁA SALKA GIMNASTYCZNA

 • 10[8].jpg

  WYJAZD NA LODOWISKO UCZNIÓW KLAS VII I VIII

  W dniu 17.01.2019r. odbył się wyjazd na lodowisko dla klas VII i VIII. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Ćwiczące dzieci to zdrowe dzieci" - finansowany przez WZLZS Opole.
  Inicjatorem wyjazdu była pani Anna Buła.

 • 10[11].jpeg

  Spotkanie z górnikiem

   

  Dnia 29 grudnia 2018 roku gościem w naszej szkole był Pan Stanisław - emerytowany górnik. Uczniowie klasy 2 a i 2 c z zainteresowaniem wysłuchali ciekawych opowieści o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika, a także  rozpoznawali skarby ziemi. Śpiewali piosenki z regionu śląska oraz uczyli się gwary śląskiej.  

  Panie Stanisławie dziękujemy !

 • Opolska_Liga_Robotow.jpg

  Opolska Liga Robotów


  11 stycznia 2019r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Opolskiej Lidze Robotów pod opieką p. Michała Lewandowskiego.

 • sukcesy_koszykarzy_(0).jpg

  SUKCES NASZYCH KOSZYKARZY

   Reprezentacja szkoły w piłce koszykowej chłopców uzyskała bardzo dobre wyniki w rozgrywkach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dotarła do półfinału wojewódzkiego, w którym będzie nadal walczyć o dobre miejsce.

 • Jasełka w naszej szkole

 • IMG-20190107-WA0000.jpg

  "KĄCIK SŁODKOŚCI"

  Dnia 19 grudnia 2018r. w naszej szkole odbył się „Kącik Słodkości”, podczas którego można było zakupić domowe ciasta oraz inne słodkości. Zebraliśmy 533 zł.

  Kwota w całości została przekazana na leczenie Milenki Czech z Kuniowa.

  Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

 • Wigilia_klasy_4b_(20).jpg

  Wigilia klasowa w 4b

  Okres Bożego Narodzenia to doskonała okazja na wspólne spędzenie czasu. W czwartek 20 grudnia przygotowaliśmy klasową wigilię. To nasza pierwsza wspólna wigilia , więc tym bardziej było to ważne spotkanie. Na stołach pojawiły się pierniki, słodycze, owoce, napoje i opłatek, którym , po złożeniu sobie życzeń , podzieliliśmy się. Po tej uroczystej i wzniosłej części śpiewaliśmy kolędy. Rodzice Jasia przygotowali na tę okazję Śpiewnik Kolędowy 4 b , więc wszyscy mieli teksty. Atrakcją były również występy Jagody, która grała na flecie i Jasia, grającego na gitarze. 
  Atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim.
  Szczególne podziękowania należą się Rodzicom, którzy nie tylko podczas tej uroczystości , ale wielu innych bardzo nas wspierają.
   

 • 11Wigilia_klasy_5a.jpg

  Wigilia klasy 5a

  Spotkanie wigilijne klasy 5A wraz z zaproszonymi gośćmi p.Aliną Czekańska oraz s. Ewą Pasiut.

 • 1Wigilia_w_7c.jpg

  Wigilia w klasie 7c

  W tym roku szkolny uczniowie z klasy 7C już kolejny raz samodzielnie przygotowali spotkanie przy wigilijny stole.

  Był tradycyjny barszczyk, a także: kluseczki, wafelki, pierniczki, ciasteczka, uszka z grzybami i kapustą, ciasto czekoladowe, opłatek. Śpiewano kolędy i pastorałki.

 • 17Dekorowanie_piernikow_kl_1a.jpg

  Klasa 1A piecze świąteczne pierniczki!

  W czwartek 20 grudnia br. uczniowie klasa 1a integracyjnej pod kierownictwem pani wychowawczyni dekorowali pierniczki świąteczne. Pomysły młodych cukierników naprawdę były niesamowite. Ciasteczka mieniły się różnymi kolorami: złote i srebrne posypki, czekoladowe literki i wzorki, kolorowe perełki itp. Jak przystało na młodych adeptów ciastkarstwa dzieci wyposażone były w fartuszki i odpowiedni sprzęt, a przede wszystkim w lukier.

 • 1Kartki_Bozonarodzeniowe_kl_5d_7c.jpg

  Piękny zwyczaj pisania kartek bożonarodzeniowych

  Tydzień przed Bożym Narodzeniem klasy 5D i 7C na lekcjach języka polskiego i kółku redagowały życzenia świąteczne i wykonywały kartki dla swoich kolegów i koleżanek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bogacicy.

  Zwyczaj pisania kartek  przywędrował do Polski z Anglii i Stanów Zjednoczonych, a obecnie został wyparty przez wiadomości  wysyłane drogą elektroniczną, dlatego  uczniowie postanowili wykonać  własnoręcznie kartki  i przekazać je rówieśnikom z innej szkoły.

 • Wycieczka_do_fabryki_bombek1.jpg

  Wycieczka klas VIA, VIC i VA do fabryki bombek

  17 grudnia klasy VIA, VIC i część klasy Va wraz z opiekunami:  Adelą Biernaczyk, Zofią Dziaczuk, Alicją Marciniak oraz Urszulą Baron-Gochą wybrały się do  manufaktury  „Szklany Świat Bombek” w dolnośląskich Krośnicach koło Milicza

  Uczniowie obserwowali proces wytwarzania przepięknych ozdób choinkowych, które znajdują odbiorców na całym świecie.

  Pierwszy etap to wydmuchiwanie ze szklanych rurek odpowiednich kształtów i formowanie. Potem srebrzenie bombek i ozdób, a następnie dekorowanie.

 • 8Wycieczka_do_Wroclawia_kl_4b.jpg

  Wycieczka klasy 4b do Wrocławia

  4 grudnia 4 b z paniami B. Dąbrowską i K. Koszelą pojechała na wycieczkę do Wrocławia. Świąteczną atmosferę znaleźliśmy w Teatrze Polskim na Opowieści wigilijnej ( na podstawie utworu K.Dickensa).
  Ale nie było to zwykłe przedstawienie. W znanej historii o metamorfozie skąpca, oprócz zawodowych aktorów, zagrały dzieci z baletowej i akrobatycznej szkoły. Nie zabrakło pięknych pokazów akrobatycznych, tanecznych, pokazów na trapezie, ze wstążkami, na linie, na ławeczce podwieszonej pod sufitem. Wrażenie niesamowite. Po spektaklu odbyły się warsztaty na temat wspomnianych akrobacji i pokazów. Po tej duchowej uczcie czekały nas inne atrakcje. Znany Jarmark Bożonarodzeniowy na wrocławskim rynku. Każdy znalazł dla siebie coś interesującego. A na koniec uczta dla ciała, czyli obiad w Mac Donaldzie. Pełni wrażeń wróciliśmy późnym popołudniem do Kluczborka.
   

 • Lekcja_j_polskiego_7c1.jpg

  „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa oczami uczniów klasy 7C

  13 grudnia br. uczniowie klasy 7c przygotowali ciekawą i bardzo barwną lekcję języka polskiego, która została przeprowadzona na podstawie omawianej lektury Ch.Dickensa „Opowieść wigilijna” .

  Wybrani reprezentanci zespołów zostali przebrani za Duchy: Przeszłych, Teraźniejszych i Przyszłych Świąt Bożego Narodzenia. Stroje dobrano zgodnie ze wskazówkami wyszukanymi w tekście książki.

  Efekt był niezwykły, ponieważ sami uczniowie nie spodziewali się takich kreacji i nieźle się bawili przy  tworzeniu nowego wizerunku swoich kolegów.

  Lektura podobała się siódmoklasistom, ale zabawa w modowych stylistów jeszcze bardziej.

 • wycieczka_5a_5c_(18).jpg

  Mikołajkowa wycieczka klas Va i Vc

  Dnia 6.12.2018r. odbyła się mikołajkowa wycieczka klas Va i Vc
  Zwiedziliśmy zabytkową wieżę piastowską , opolski rynek oraz wzięliśmy udział w spektaklu pt.,, Trzej muszkieterowie" w Teatrze Lalki i Aktora. Całość wycieczki podsumowaliśmy w naleśnikarni,, Grabówka". Połączyliśmy kulturę, sztukę i zdrowe odżywianie:)
 • Wycieczka_klasy_5d_6d_7a_(1).JPG

  Uczymy się, bawimy, integrujemy

  5 grudnia 2018, uczniowie klasy 5 d, 6 d i 7 a wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Łodzi. 
  Celem wycieczki były m.in. zajęcia w EC1 Łódź - Miasto Kultury (Centrum stworzone w zrewitalizowanym i rozbudowanym zespole budynków dawnej Elektrowni Łódzkiej). Centrum Nauki i Techniki EC1 nastawione jest na dużą interakcyjność ze zwiedzającymi, co bardzo podobało się naszym uczniom. 

 • 100_pozdrowien_na_100_lecie_(1).jpg

  100 pozdrowień na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

  100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę obchodzone było w naszej szkole w różnych formach. Jedną z nich była  ogólnopolska akcja 100 pozdrowień na 100- lecie odzyskania niepodległości, w której wzięły udział klasy 4 b, 5a, 5 c i 3 a gimnazjum. Akcja polegała na wyborze stu szkół w całej Polsce i wysłaniu im pozdrowień związanych tematycznie z rocznicą. Wybrano szkoły i wysłano pozdrowienia, a do naszej szkoły zaczęły spływać pocztówki z całej Polski, czasem z zupełnie nieznanych miejscowości.

 • 14_Powiatowy_Przeglad_Szkolnych_Zespolow_Artystycznych_(1).jpg

  XIV Powiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Artystycznych

  4 grudnia 2018 r. w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbył się XIV Powiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Artystycznych zorganizowany przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Oleśnie. Wzięło w nim udział ponad 100 wykonawców ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych powiatu oleskiego, kluczborskiego oraz lublinieckiego.
   

 • 10[3].jpeg

  MIKOŁAJKI DLA KLAS I i II NA SPORTOWO

 • niepelnosprawni.gif

  Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

  3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Święto, ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku i ma na celu przybliżenie społeczeństwu problemów, z jakimi spotykają się osoby z niepełnosprawnością

 • Andrzejki_2018_kl4b_(1).jpg

  Andrzejki inne niż wszystkie w IV b

  W czwartek 29 listopada, na lekcji w czwartej b robiliśmy... slimy. To były andrzejki, a wiadomo, że wtedy leje się wosk i wróży z niego. My unowocześniliśmy tę tradycję i zrobiliśmy slimy, z których każdy wyczarowywał przedziwne kształty. 

 • 10[4].jpeg

  Dzień Otwarty

  W dniu 27 listopada 2018r.(wtorek) o godz 17:00 odbył się  w naszej szkole Dzień Otwarty dla dzieci 6-letnich i ich rodziców. 

 • 10[2].jpeg

  Akcja Prozdrowotna -5 x dziennie warzywa i owoce

  26 i 27LISTOPADA ODBYŁA SIĘ W NASZEJ SZKOLE AKCJA PROZDROWOTNA ,,5 X DZIENNIE WARZYWA I OWOCE’’.
       AKCJA ORGANIZOWANA JEST W NASZEJ SZKOLE OD  15 LAT. W OSTATNICH LATACH JEST ELEMENTEM PROJEKTU TRZYMAJ FORMĘ (W RAMACH WSPÓŁPRACY Z POWIATOWĄ STACJĄ SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNĄ W KLUCZBORKU)

  GŁÓWNE CELE AKCJI; AKTYWNOŚĆ RUCHOWA I ZDROWE ODŻYWIANIE SIĘ ZOSTAŁY OSIĄGNIĘTE.

          

   

   

 • Niecodzienna_lekcja_jezyka_polskiego.jpg

  Niecodzienne lekcje języka polskiego z lekturą szkolną.

  Przez okres tygodnia w listopadzie 2018r. klasa IV e omawiała książkę Jana Brzechwy pt. "Akademia Pana Kleksa".
  Naszym zwyczajem jest czytanie lektur na kocyku z poduszką :) Klasa zamienia się w przytulny salonik, w którym czytamy i dyskutujemy o książce.  

 • 10Tydzien_Gier_Planszowych.jpg

  Tydzień Gier Planszowych- IV b

  16 listopada klasa IV b z wychowawcą udała się, na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kluczborku, na zajęcia z grami planszowymi. Zajęcia te realizowane były w ramach projektu Tydzień Gier Planszowych w gminie Kluczbork. Do wyboru mieliśmy ponad 50. gier planszowych. Graliśmy m.in. w Monopoly junior, Mistako, Gdybyś był.., Milionerzy. Wśród wybieranych przez nas gier były zręcznościowe, logiczne, rekreacyjne, dydaktyczne oraz humorystyczne.
  Okazało się, że planszówki są dobrym sposobem na nudę, zawieranie bliższych znajomości, uczenie się, na miłe spędzanie ze sobą czasu.

                  Jasiu IV b

 • List_do_Rzecznika_Praw_Dziecka.jpg

  Uczniowie klasy IV e na języku polskim zmieniają świat.

  Ludzie listy piszą..., oj tak, ta forma nadal jest modna wśród uczniów. Od października do listopada 2018r. uczniowie klasy IV e uczyli się  pisać list, a co najciekawsze, otrzymywali na nie odpowiedzi .

 • Pisza_o_nas_w_Prasie-Niepodlegla.jpg

  Piszą o nas w prasie - PROJEKT NIEPODLEGŁA

 • 100lecie_Niepodleglosci_(5).JPG

  Projekt Niepodległa. Niezwykłe lekcje historii i patriotyzmu w PSP nr 5 z O.I.

  ,,Naród, który nie zna swojej przeszłości , umiera i nie buduje swojej przyszłości."  Jan Paweł II
  11 listopada to data szczególna dla Polaków, a w tym roku wyjątkowa na pewno. 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość i tę okazję w PSP nr 5 z O.I.  uczciliśmy bardzo uroczyście . Przygotowania do obchodów rozpoczęły się już pod koniec poprzedniego roku szkolnego. Nauczycielka historii Bożena Kalitan z pomocą  bardzo wielu osób , opracowała i  wdrożyła do realizacji projekt Niepodległa, w którym zaplanowano  wiele różnorodnych działań.  Świętowanie rocznicy zaczęliśmy  w piątek, 9 listopada , odśpiewaniem przez całą szkolną społeczność  czterech zwrotek  hymnu narodowego. We wtorek 13 listopada, uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć eksponaty na okolicznościowej wystawie poświęconej pamiątkom związanym ze 100 - leciem niepodległości Polski. Można było obejrzeć stare monety, banknoty z okresu międzywojennego, znaczki, polskie z prywatnych zbiorów nawet z 1921 r.  broń, mundury z II wojny światowej , zdjęcia oraz liczne eksponaty wypożyczone z muzeum i odznaczenia. 

 • 2Warsztaty_kulinarne_kl4a.jpg

  SMACZNIE I ZDROWO - WARSZTATY KULINARNE

   

    Dnia 14.11.2018r. klasa IV A pod opieką p. Justyny Szlagor i p. Renaty Minkus uczestniczyła w warsztatach kulinarnych, które odbyły się w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Kluczborku.
     Zajęcia prowadziła pani dietetyk- Weronika Szumlak. Uczniowie podzieleni na grupy przygotowali m.in. placuszki owsiane, spagetti z warzyw, deser z mango, krem czekoladowy, gofry z placków owsianych.
     Poznaliśmy zasady zdrowego żywienia, a następnie degustowaliśmy pyszne dania.
                   POLECAMY !!!
  Klasa IV A z wychowawczynią

 • 10_Zajecia_o_asertywnosci01.jpg

  Sztuka mówienia nie- czyli lekcja o asertywności w IVb


  16 listopada 2018r. IV b z wychowawczynią udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na niecodzienną lekcję wychowawczą, dotyczącą asertywności. Poznaliśmy znaczenie tego wyrazu, wzięliśmy udział w scenkach ilustrujących zachowania asertywne, rozmawialiśmy o sytuacjach, kiedy trzeba umieć powiedzieć nie. Spędziliśmy tam miło i pożytecznie czas. 
   

  Marcel IV b

 • zyczenia_dla_Polski_1.jpg

  ,,Życzenia dla Polski" posumowanie konkursu


  Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie „Życzenia dla Polski”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów o czym świadczą liczne prace. Zostały one przedstawione w holu głównym naszej szkoły.  Najmłodszy jego uczestnik to pierwszoklasista Mikołaj Gocha. Uczniowie wykonali prace z dużym zaangażowaniem, pomysłowością i różnorodnością formy wykonania. Wśród życzeń były wiersze oraz  prace plastyczne. Biorąc pod uwagę powyższe kryteria prace zostały nagrodzone ocenami celującymi  i bardzo dobrymi oraz dodatnimi punktami z zachowania.

  Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy wielu sukcesów w nauce:

  Organizatorem konkursu była klasa V B pod opieką Pani Bogusławy Golnik i Michała Lewandowskiego.

 • Rekord_dla_Niepodleglej_w_PSP5_1.JPG

  100. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

  ,,Rekord dla Niepodleglej"

  W dniu 9 listopada o godz. 11.11  cała społeczność szkoły odśpiewała hymn Polski. Z radością i dumą wyśpiewaliśmy z całą ojczyzną: „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy!”. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten dzień.

 • 1[5].jpg

  „Niepodległa od stu lat” podsumowanie konkursu dla kl. IV - VI

      Dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, którego celem było upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania niepodległości.  Kryterium oceny prac konkursowych był sposób ujęcia tematu, atrakcyjność formy oraz zaangażowanie . Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dodatnie punkty z zachowania (10pkt) za wzorową postawę patriotyczną oraz oceny celujące i bardzo dobre z historii.

 • BOHATERON_-_kartka_dla_powstanca_(1).JPG

  Projekt BOHATERON - kartka dla powstańca

  Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

 • Ratujemy_i_uczymy_ratowac_2018_(1).JPG

  Bicie rekordu resuscytacji krążeniowo- oddechowej

  Dnia 16.10.2018r. po raz kolejny wzięliśmy udział w biciu rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji  krążeniowo- oddechowej przez jak największą liczbę osób. W tym roku mieliśmy do dyspozycji 10 fantomów, dzięki Radzie Rodziców oraz burmistrzowi naszego miasta Jarosławowi Kielarowi, który był razem z nami w tym dniu. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Tegoroczny wynik to 484- pobiliśmy zeszłoroczny rekord!!!! Brawo!!!

 • Pasowanie_2018_(1).JPG

  Uroczyste Pasowanie uczniów klas I

  Pierwszoklasiści naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami.

  W dniu 18 października 2018r., odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”.

 • DEN_2018_(0).JPG

  Dzień Edukacji Narodowej

      W dniu 15.10.2018r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
  Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele ,pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście.
   Dyrektor szkoły, pan Marek Tobiasz przywitał zebranych, wygłosił przemówienie i złożył życzenia nauczycielom ioraz pracownikom szkoły. Głos zabrał również przedstawiciel Rady Rodziców pan Mateusz Dybka życząc wszystkim sukcesów w pracy.

 • Certyfikat.jpg

  Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek

  15 i 22 października 2018 r. w naszej szkole w ramach,,Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek"  odbył sie turniej dla klas 4,5,6 oraz  klas 7, 8 i 3 Gimnazjum, w którym uczniowie realizowali  zadania z konstrukcji i programowania robota LEGO MINDSTORMS EV3. Poszczególne klasy wykonywały również prace plastyczne i modele robotów  pod hasłem ,,Robopiątek".
  W tych dniach na zajęciach informatyki uczniowie naszej szkoły uczyli się  kodowania na stronie studio.code.org.
  Organizatorami akcji byli nauczyciele Informatyki B. Lewandowska, M. Lewandowski, M. Mielczarek.

 • DYSLEKSJA_2018_(1).jpg

  Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

  1-7 października 2018r. obchodzimy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem ,,Motywacja w Dysleksji: nasze mocne strony".

 • List_Leny_kl4e.jpg

  Piszą o nas w Kulisach Powiatu

  List Leny Urbaniak, uczennicy klasy IV E został opublikowany w gazecie lokalnej   jako zdjęcie tygodnia. Takie zadanie pisali wszyscy uczniowie w klasie  na lekcji języka polskiego. Uczennica wysłała swój list do Kulis Powiatu i została zaproszona do dalszej współpracy.                                                                                    

   Jesteśmy dumni i gratulujemy sukcesu.

   wychowawczyni B. Golnik, K. Kaliciak z klasą IVE

 • Wycieczka_do_Opola_kl_5b_i_3cGimn_(1).JPG

  Wycieczka klasy VB i 3C Gimnazjum do Opola

  Uczniowie klas VB i 3C pod opieką  z wychowawców p M Lewandowskiego, p.Z.Rybak oraz p.B.Lewandowskiej wybrali się do Opola  na spektakl pt. ,,Zaginiony chłopiec" i warsztaty poświęcone Bezpieczeństwu w sieci. Spektakl wywarł bardzo duże wrażenie na uczniach jak i opiekunach a warsztaty uświadomily uczniom, że internet to nie tylko zabawa  i źrodło informacji, ale również wielki zgrożenie. Uwieńczeniem wycieczki był rejs po Odrze i podziwianie pięknych widoków.

 • Wycieczka_kl_7b_i_7c_(1).jpg

  Ciekawa lekcja w terenie

     2 października br. klasy 7b i7c wraz z paniami: Joanną Sierakowską, Urszulą Baron-Gochą i Anną Gulką wybrały się na wycieczkę do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.   Pogoda nie dopisała, ale ścieżka edukacyjna, którą wędrowały dzieci była bardzo interesująca. Panie przewodniczki opowiadały o lesie i jego mieszkańcach. Szukano: liści i nasion, rozpoznawano różne gatunki drzew i krzewów, zaznajomiono się z zasadami panującymi w lasach: „My ludzie jesteśmy gośćmi, a zwierzęta zaprosiły nas do swojego domu”

 • Wycieczka_Markotow_kl_4e_(1).jpg

  Wycieczka do Markotowa klasy IVe

  2 października 2018r. klasa IVe wybrała się na wycieczkę do Markotowa, do Pracowni Ceramicznej.

  Na miejscu dowiedzieliśmy się skąd się bierze glina, potem mogliśmy bawić się i lepić co tylko sobie wymarzyliśmy(wieża obserwacyjna, mini zoo, wymarzony obiad).
  Mieliśmy okazję pracować przy "prawdziwym"kole garncarskim. Brudni, ale szczęśliwi zjedliśmy kiełbaski z grilla. Czekała nas jeszcze inna atrakcja-przejażdżka bryczką.

  To był radosny dzień.
 • opowiesci.jpg

  OPOWIEŚCI Z NIEPAMIĘCI

  29 września 2018r. klasa 4 b z wychowawcą uczestniczyła w wyjątkowym spektaklu przygotowanym przez Poznański Teatr Animacji. „Opowieści z niepamięci” to fragmenty prasłowiańskiej mitologii z wykorzystaniem legend o  magicznych istotach.

 • Swieto_pieczonego_ziemniaka_4b_(1).JPG

  Święto Pieczonego Ziemniaka w klasie 4 b

    Miesiąc nauki za nami. Trochę się już znamy, ale żeby bardziej się poznać i zintegrować, pojechaliśmy w piątek 5 października 2018r., do Agrochatki do Biadacza. To miejsce wyjątkowe, gdzie można łączyć naukę z zabawą. I tak było w piątek. Nasz wyjazd odbył się pod hasłem- Święto Pieczonego Ziemniaka.

 • klasa_4c_(1).jpg

  Spotkanie klasy IV E z Michałem Marciniakiem

  W czwartek 26.09.2018 r. w ramach zajęć z doradztwa zawodowego na godzinie wychowawczej odbyło się spotkanie klasy IV E z absolwentem naszej szkoły Michałem Marciniakiem, który opowiadał o swojej pasjach i zainteresowaniach przyrodniczych. Na  zajęcia przyniósł agamy, patyczaki, straszyki, mrówki, karaczany, świerszcze, wylinki pająka Ptasznika itp. Uczniowie byli zachwyceni. Zobaczcie sami…

 • 20180927_093547.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg

  WYCIECZKA KLASY VIII B - DYWIZJON 303

  27 września, niedługo po premierze kinowej filmów „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” i „303. Bitwa o Anglię”, odbyła się wycieczka szkolna klasy VIII B do Muzeum Dywizjonu 303. Wyjazd został  zorganizowany przez wychowawczynię p. Bożenę Kalitan, z udziałem p. Marioli Sobeckiej-Drozdy.

 • EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

 • Tabliczka_mnozenia.jpg

  Tydzień Tabliczki Mnożenia w szkole - 2018

  Nasza szkoła – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kluczborku przystąpiła po raz drugi do akcji edukacyjnej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2018 (taki dzień odbywa się każdego roku w ostatni piątek września) organizowanej przez wmtday.org.

 • Gogolin_2018_(1).jpg

  Olimpiada sportowa „Bez Barier”

  13.09 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w olimpiadzie sportowej „Bez Barier”  która odbywała się w Gogolinie. Jest to już drugi wyjazd naszej sportowej drużyny.

 • zespol_wokalny_od_lewej_Dominika_Michon,_Natalia_Swiatly,_Emilia_Marciniszyn,_Martyna_Paszek_i_Wiktoria_Pychynska.jpg

  XI Powiatowy Jarmark Ziemi Kluczborskiej

  Tegoroczny jarmark został zorganizowany w dniach 13-14 września 2018r., w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2018 "Niepodległa dla wszystkich", przez Starostwo Powiatowe, a ściślej - przez Referat Promocji.
   

 • Dzien_kropki_2018_(1).JPG

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

  14 września 2018r odbyło się w naszej szkole Święto  kreatywności i odkrywania talentów - uczniowie i nauczyciele oraz pracownicy szkoły mieli na sobie  ubrania  w  kropki. 
  W tym dniu na długiej przerwie (po trzeciej lekcji na hol SP) uczniowie brali  udziału w zabawach 
  kreatywnych, sesji zdjęciowej w kropki, nauce kręcenia hula hop, konkursie plastycznym w kropki i ... 

   
 • zdj_Przedwiosnie.jpg

  Narodowe czytanie

  7 września 2018r. klasa VIIc wraz z wychowawczynią uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. To najpopularniejsze przedsięwzięcie promujące czytanie klasyki literatury polskiej, a zarazem siódma edycja tej wyjątkowej akcji, która została zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego br.

 • Rozpoczecie_Roku_Szkolnego_2018_19_(1).JPG

  Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/19

   Dnia 3 września 2018r. w PSP nr 5  w Kluczborku nastąpiła inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019.

    O godzinie 8.30 uczniowie klas I-IV , a o godz. 10:00 uczniowie klas V-VIII spotkali się na uroczystej akademii. Przybyło mnóstwo gości: rodziców, opiekunów dzieci z klas pierwszych, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. Pan dyrektor Marek Tobiasz przywitał wszystkich bardzo  serdecznie życząc wszystkim samych sukcesów w nadchodzącym roku oraz  przypomnial o prawach i obowiązkach uczniów i zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły i na jej terenie.

   Po zakończonych akademiach uczniowie oraz wychowawcy udali  się do klas na pierwsze spotkanie po wakacjach.  

drukuj
powrót