SZKOLNY RZECZNIK PRAW UCZNIA

Masz problem-rozwiążemy go rozmową!
Pamiętaj! Zawsze możesz liczyć na pomoc
Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia.


SZKOLNY RZECZNIK PRAW UCZNIA
MGR URSZULA BARON GOCHA


Witam w nowym roku szkolnym 2021/2022!

Jeśli masz w szkole problem z kolegą, koleżanką lub nie możesz porozumieć się z nauczycielem, możesz zwrócić się do Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia!

Rzecznik to nauczyciel, którego rola polega na przestrzeganiu praw i obowiązków ucznia, rozwiązywaniu konfliktów na płaszczyźnie uczeń-uczeń, uczeń-nauczyciel, nauczyciel-uczeń. Jest osobą. ułatwiającą podmiotowe traktowanie uczniów w procesie dydaktyczno-wychowawczym.
Najlepiej spotkać się ze mną osobiście, ponieważ w bezpośredniej rozmowie najłatwiej wszystko wyjaśnić. Można to zrobić na przerwie, wtedy umówić się na spokojną rozmowę w dogodnym dla obu stron czasie. Moje działania zmierzają do ochrony dziecka przed: przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem, demoralizacją, zaniedbaniem oraz innym złym traktowaniem.
W tym roku szkolnym będę pełniła dyżur w szkole w piątki od godziny 9.00 do 9.40 w pokoju nauczycielskim. Można też skontaktować się ze mną wrzucając kartkę z opisanym problemem do skrzynki rzecznika, która znajduje się przy malej sali gimnastycznej lub napisać wiadomość w dzienniku elektronicznym librus.
Życzę Wszystkim Uczniom naszej Szkoły, Rodzicom, Opiekunom, Pracownikom wielu sił i wytrwałości, zdrowia i tylko radosnych momentów.

Pozdrawiam, Urszula Baron-Gocha

Wspominamy wakacje!

Uczniowie klasy 2c przygotowali wystawę swoich skarbów, pamiątek z wakacji. Opowiadali o swoich przygodach i ciekawych miejscach. Miło było przenieść się wspomnieniami do ciepłych krajów, popływać w morzu, pospacerować po górach, czy pozwiedzać ciekawe miejsca.

Magdalena Krupicka

więcej zdjęć

Zapisy na Szkółkę Szachową oraz Szkółkę Breaking

Szkółka Szachowa

Gry jaką są szachy nie trzeba reklamować chyba nikomu. Trenowane od najmłodszych lat zwiększają umiejętności samodzielnego myślenia, oraz rozwiązywania skomplikowanych problemów, zarówno logicznych – szachowych, jak i tych życiowych. Gra w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka: kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego, Logicznego I kreatywnego myślenia oraz rozwija wyobraźnię przestrzenną.

Zapisy pod nr telefonu 77 418 12 68
Więcej informacji na stronie: ck.kluczbork.pl

Szkółka Breaking
B-boying to jeden z czterech elementów hip-hopu. Jest to taniec, który towarzyszy muzyce hip-hop, muzyce funkowej, break beatom i pewnej nowoczesnej muzyce z właściwym rytmem do tego rodzaju tańca. Breakdance jest tańcem improwizowanym, a oryginalność jest niezwykle istotna. Nie należy tego mylić z tym, że na poczekaniu tancerze wymyślają nowe kroki. Taniec ten ma ustalone słownictwo ruchów i kroków, które rozwinęły się od lat 70-tych. Nawet najbardziej oryginalni tancerze pokazują zrozumienie dla kroków i estetyki, którymi się bawią.

Zapisy pod nr telefonu 77 418 12 68
Więcej informacji na stronie: ck.kluczbork.pl

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Drodzy uczniowie i rodzice,
nasza szkoła uczestniczy w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 1 października 2021 r. pod hasłem:
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

W związku z tym w szkole będziemy mieć Tydzień Tabliczki Mnożenia od 27.09. br. do 01.10. br.
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Na lekcjach matematyki będziemy przypominać tabliczkę mnożenia i rozwiązywać ciekawe zadania.

Nauczyciele matematyki ogłaszają konkurs dla uczniów klas 4-5 na:
-rymowankę pozwalającą zapamiętać wynik mnożenia, np.
Stado owiec przez łąkę gna
Sześć razy siedem – czterdzieści dwa
-albo, przedstaw mnożenie dwóch liczb z wynikiem w postaci rysunku lub komiksu.
Format pracy i technika dowolna, polecamy format A-4.
Prace można ozdobić rysunkami.

Prace proszę oddawać do nauczyciela matematyki, do poniedziałku 27 września br., będą nagrodzone oceną z matematyki, dodatnimi punktami i wywieszone w holu szkoły.

Czytaj dalej XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Śniadanie uczniów kl.8 A z Radiem ZET!

Dbając o swoje zdrowie, odporność i dobry humor uczniowie kl. 8a postanowili dzisiaj zjeść zdrowe śniadanie, poćwiczyć oraz pośmiać się w doborowym towarzystwie czyli z Radiem Zet😄

Przepyszne naleśniki, tortille, napoje na pewno wyjdą nam na zdrowie. Bardzo miło było nam poznać prezenterów radiowych Agatę Kołodziejską oraz Roberta Karpowicza dziękujemy za autografy i miłe słowa. My również nie poszliśmy z gołą ręką. Postanowiliśmy za pośrednictwem Zetki podarować fantoma do nauki resuscytacji dla szkoły z Ostrowa Wielkopolskiego do którego jadą jutro. To był udany dzień pełen wrażeń oby było ich więcej.😄

Wychowawca klasy: Katarzyna Perniok

Więcej zdjęć

AKCJA MISIE-RATOWNISIE!

Często podczas wypadku uczestnikami zdarzenia lub poszkodowanymi są dzieci. Dla dzieci wypadek, pobyt w karetce, szpitalu to wieki szok. W tych chwilach pocieszyć może ich pluszak. Stąd powstała inicjatywa stworzenia Akcji Miś-Ratowniś.

AkcjaMiś-Ratowniśpolega na zbiórce pluszaków w celu przekazania ich do zespołów ratownictwa medycznego. Dzięki temu, ratownik może przekazać misia dziecku, które uczestniczyło w wypadku, co złagodzi jego szok oraz pomoże w nawiązaniu szybszego kontaktu i uzyskania informacji.

Akcja zaczyna się dzisiaj ( 15.09.21r) i potrwa 2 tygodnie ( do 30.09.21r).

Prosimy o przynoszenie czystych i nie uszkodzonych maskotek ( nie muszą być nowe). Maskotki zbierane są w klasie do czystego worka lub kartonu i 30 września zostaną odebrane przez uczniów kl.8a oraz przekazane ratownikom medycznym.
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji !!!

organizatorzy
uczniowie kl.8a opiekun Katarzyna Perniok