Angielski w klasie 3b

THE VERY HUNGRY CATERPILLAR – STORYTELLING, DIY AND CLIL

Dzięki tym lekcjom wiemy jak rozwija się motyl, znamy dni tygodnia i nazwy produktów , które zjadła gąsienica. I to wszystko w języku angielskim.

Przygotowały: Patrycja Pietrzykowska, Anna Kędzia-Lech, Mariola Sobacka-Drozda

Warto zajrzeć!

Drodzy Ósmoklasiści,

Wszystkich Was i tych, którzy zajęcia ze mną już odbyli i tych, którzy na nie jeszcze czekają zachęcam do zaglądania na kanał #ZawodowyStream na youtube. Znajdziecie tam bardzo ciekawe rozmowy z przedstawicielami różnych, czasami bardzo nietypowych zawodów. Już 2 grudnia (środa) o godzinie 18.00 zapraszam na spotkanie o tym, jak pracuje się w sektorze humanitarnym. Gośćmi spotkania będą pracownice Polskiej Akcji Humanitarnej, które połączą się bezpośrednio z misji w Sudanie Południowym. Warto zauważyć, że praca w organizacji pozarządowej to nie musi być wolontariat, ale realna ścieżka kariery.

W wydarzeniu można wziąć udział bezpłatnie wystarczy tylko 2 grudnia o 18.00 wejść w LINK.

Polecam zasubskrybować kanał #ZawodowyStream i na bieżąco brać udział w spotkaniach z przedstawicielami różnych zawodów.
Jednocześnie zapewniam osoby, które licznie zgłaszają się na spotkania indywidualne, że szukam i znajdę dla Was wszystkich czas :).

Aleksandra Bobrowska
szkolny doradca zawodowy

5 x dziennie warzywa i owoce

W związku z organizacją rok rocznie akcji 5 x dziennie warzywa i owoce, w tym roku postanowiliśmy również taką akcję przeprowadzić (mimo pandemii wirusa covid 19 i zdalnego nauczania).

Akcja przebiegała w zmienionej formie, a mianowicie:

Klasy I-III – ,,Zwierzaki cudaki -czyli warzywa w innej odsłonie”, gdzie wykonane przez uczniów w domu prace były fotografowane, a zdjęcie przesyłane do wychowawcy klasy.

Klasy IV-VIII- na godzinie wychowawczej przedstawiono prezentację multimedialną na temat zdrowego odżywiania, którą przygotowały uczennice klasy VIIID pod kierunkiem p. Anny Radłowskiej.
Prezentacja kończyła się testem, w którym każdy mógł sprawdzić czy dobrze się odżywia.

Pani Celina Targosz przygotowała zestawienie wyników tego testu (w którym udział wzięło prawie 200 osób!), które wraz z prezentacją, testem i opiniami uczniów umieszczamy poniżej.

Dziękujemy wszystkim 🙂 zaangażowanym w akcję.

Organizatorzy A.Radłowska, K.Perniok

Czytaj dalej 5 x dziennie warzywa i owoce

Zaproś swoje ulubione kino do domu!

Zgodnie z decyzją o zawieszeniu działalności instytucji kultury Kino Bajka w Kluczborku zostało zamknięte.

Jednak nic straconego!

Wszystkich nauczycieli, uczniów i nie tylko zapraszamy do skorzystania z naszej oferty filmów online na platformie MOJEeKino.PL.  W tym miesiącu będzie można znaleźć m.in. szereg najlepszych filmów ze starego kontynentu.

Znajdują się na niej filmy znanych i cenionych reżyserów z Włoch, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Szwecji, Danii czy Polski.

Być może niejeden z filmów będzie inspiracją do przeprowadzenia ciekawych zajęć, powodem do dyskusji oraz dzieleniem się emocjami i odczuciami.

Zachęcamy do skorzystania z naszej dodatkowej oferty filmowej w zakładce kina Bajka  https://mojeekino.pl/show/kino-bajka-kluczbork

Pozdrawiam,
Magdalena Dąbrowska
Centrum Aktywności Lokalnej
Kino Bajka
Pułaskiego 3 46-200 Kluczbork
tel. 884 276 616

Podsumowanie akcji “Puszka dla psiego i kociego brzuszka”

„…zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu: udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem.”

W dniach od 25 września do 30 października w naszej szkole miała miejsce akcja zbierania karmy dla psów i kotów pod hasłem „Puszka dla psiego i kociego  brzuszka”, zorganizowana wspólnie przez klasy VI a , VI c oraz VIII d.
   Udało się nam zebrać naprawdę sporą ilość karmy. Dziękujemy  wszystkim Uczniom i  Rodzicom, którzy przyczynili się do poprawy bytu bezdomnych zwierząt. Cieszymy się, że możemy, chcemy  i umiemy pomagać.

Kolejny raz możemy być dumni z tego, że mamy wielkie serca!

Justyna Szlagor, Alicja Lachowska ,Magdalena Musiał- Krupicka oraz Samorząd Uczniowski

Więcej zdjęć

Informacja o obiadach

Od dnia 09.11.2020 r. w związku z nauczaniem zdalnym dla wszystkich uczniów, stołówka szkolna będzie nieczynna.

Obiady można odbierać w restauracji IMBIR, przy ul. Byczyńskiej w Kluczborku (w godz. 12:00 – 17:00) ., po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym (dzień wcześniej) pod numerem telefonu 602 58 98 07.