EUROPA DIALOGU

      6 listopada 2019r. młodzież naszej szkoły z klas VII d i VIIIc została zaproszona do Kluczborskiego Domu Kultury na przepiękny koncert, który odbył się w ramach projektu: „Europa dialogu tworzona głosem i zapisana w piosence” z udziałem młodych piosenkarzy z Obwodu Iwano-Frankiwskiego na Ukrainie.

    Wystąpili bardzo uzdolnieni młodzi artyści koncertujący nie tylko na scenach lokalnych, lecz odnoszący sukcesy w konkursach i programach telewizyjnych na szczeblu centralnym, np. „Glos Ukrainy".
Celem projektu było: rozwijanie w społeczeństwie postawy otwartej na dialog międzykulturowy, wolnym od ksenofobii i uprzedzeń w oparciu o współpracę ponad granicami oraz  organizacja inicjatyw o charakterze edukacyjno-kulturowym z udziałem młodzieży z partnerskich regionów.

   Cudowne głosy, przepiękne melodie ukraińskie i nie tylko, występy na naprawdę wysokim poziomie sprawiły, że nasza młodzież bawiła się rewelacyjnie. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że warto nawiązywać  nowe znajomości i zdobywać ciekawe doświadczenia.

 

                             Opiekunowie: Urszula Baron-Gocha, Magdalena Musiał-Krupicka

drukuj
powrót