• 20191206-084629.jpg

"KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM" - MIKOŁAJKOWE BABECZKI

W dn. 6.12.2019r. odbyła się w naszej szkole kolejna akcja charytatywna pn. „Każdy może zostać Świętym Mikołajem” pod okiem p. Anety Żywicy i p. Alicji Marciniak. Sprzedawaliśmy w tym dniu mikołajkowe babeczki, a dochód z ich sprzedaży przekażemy na konto fundacji naszej uczennicy Magdaleny Jurowicz
    Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję. Szczególne podziękowania kierujemy do uczennic z klasy VI ABukowiec Oliwii, Pajor Wiktorii oraz Walczak Agnieszki, które z pełnym profesjonalizmem sprzedawały w tym dniu słodkości. Dziękujemy również wszystkim rodzicom i nauczycielom, którzy upiekli  babeczki oraz wszystkim TYM, którzy wsparli naszą akcję i zakupili słodkości, a tym samym zostali Świętymi Mikołajami. To dzięki Wam, takie akcje mają sens. DZIĘKUJEMY!

Aneta Żywica, Alicja Marciniak

• 1.jak-zmniejszyc-fotke_pl[6].jpeg

Akcja znicz - pomagamy

W środę, 30 października, a więc krótko przed Dniem Wszystkich Świętych,  uczniowie naszej szkoły zaangażowani w działalność Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami – paniami Aleksandrą Protter i Anną Smerd udali się  wzorem lat ubiegłych na kluczborski cmentarz.  Wolontariusze uporządkowali opuszczone groby oraz zapalili na nich znicze, a niektórzy z nich odwiedzili również groby swoich bliskich.

• 3.jak-zmniejszyc-fotke_pl[8].jpeg

Pomoc wolontariuszy podczas konferencji naukowej nt. opieki hospicyjnej

W sobotę 26 października grupa uczniów należących do Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami – paniami Aleksandrą Protter, Beatą Kot i Anną Smerd pomagała podczas XII Kluczborskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej i Formacji Hospicyjnej. Konferencja współorganizowana była przez Stowarzyszenie Hospicjum Ziemi Kluczborskiej św. Ojca Pio z siedzibą w Byczynie oraz Zakład Medycyny i Opieki Paliatywnej Katedry Pielęgniarstwa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a odbywała się w budynku kluczborskiego kina Bajka.

• Screenshot_20191029-161452_Gmail.jpg

POMAGAMY NASZEJ UCZENNICY - MAGDALENIE JUROWICZ

Na terenie szkoły w ostatnim czasie przeprowadzone zostały dwie akcje dobroczynne, mające na celu pomoc naszej ciężko chorej uczennicy, Magdalenie Jurowicz.
    Magda ma 13 lat, w 2014 roku został u Niej rozpoznany guz mózgu. Po długim leczeniu Madzia pokonała chorobę.

W lipcu br. nastąpiła niestety wznowa choroby i Magda musiała przejść kolejną operację. Obecnie  jest po pierwszym cyklu chemioterapii, lecz czeka ją jeszcze długie i uciążliwe leczenie.

W dniach 18 – 20.09.2019r.  przeprowadzono do skarbonek (wewnętrzną) zbiórkę funduszy na leczenie chorej dziewczynki, do której włączyła się cała społeczność szkolna. Poza tym z okazji Dnia Edukacji Narodowej oddziały klasowe zamiast tradycyjnych bukietów kwiatów wręczanych  nauczycielom przekazały pieniądze na rzecz Magdy.

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkoły za okazane wielkie serce oraz solidarność z chorą i cierpiącą uczennicą poprzez włączenie się do organizowanych zbiórek. Zgromadzone fundusze przeznaczone zostaną na przeprowadzenie genetycznego badania guza, które możliwe jest jedynie poza granicami Polski i jest bardzo  kosztowne.

Rodzice Magdaleny przekazali podziękowania dla całej społeczności szkolnej: dyrekcji, wszystkim nauczycielom, uczniom i  ich rodzicom.

Magdaleno,
    Pamiętaj, że w tych trudnych dla Ciebie chwilach, cała społeczność szkolna pamięta o Tobie. Jesteśmy z Tobą myślami. Wszyscy wierzymy, że Twoje leczenie przyniesie bardzo dobre efekty i powrócisz do pełni zdrowia, czego Ci serdecznie życzymy.
    Z niecierpliwością czekamy na Ciebie!
    Bądź nadal dzielna, tak jak do tej pory i wracaj szybko do zdrowia!

Twoi nauczyciele, pracownicy szkoły oraz koleżanki i koledzy

• "PUSZKA DLA PSIEGO I KOCIEGO BRZUSZKA"

Nasza szkoła już kolejny raz rozpoczęła akcję pn. "Puszka dla psiego i kociego brzuszka", której celem w tym roku jest zbiórka karmy dla psów i kotów dla Pomerdanych z Bąkowa oraz Stowarzyszenia  Pomocy Bezdomnym i Porzuconym Zwierzętom - "Oczami Zwierząt" z Biadacza.

Karmę (oryginalnie zamkniętą i z jak najdłuższą datą ważności) prosimy przynosić do wychowawców klas lub do panów woźnych (uczniowie klas I – IV panowie woźni z budynku podstawówki – p. Mirosław, p. Krzysztof, klasy V – VIII panowie woźni z budynku po gimnazjum p.Paweł, p. Grzegorz). Karmę przyjmują również p. Magdalena Musiał – Krupicka, p. Justyna Szlagor, p. Katarzyna Kaliciak, p. Aneta Żywica.

Zachęcamy do licznego udziału w zbiórce!
    Zbieramy do 31 października!!!

• 10[14].jpeg

Dzień Otwartych Drzwi w Hospicjum Ziemi Kluczborskiej

W niedzielę, 22 września br. grupa uczniów naszej szkoły należących do Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami – paniami Aleksandrą Protter, Beatą Kot i Anną Smerd czynnie uczestniczyła w przeprowadzeniu Dnia Otwartych Drzwi Hospicjum Ziemi Kluczborskiej św. Ojca Pio, odbywającego się w budynku przyszłego hospicjum stacjonarnego w Smardach Górnych.

• kasztany[1].jpg

Bo MY lubimy POMAGAĆ!