Wolontariat

 • Dzien_Babeczki-Muffinki_(2).jpg

  Dzień Babeczki-Muffinki

  W dniu 11 kwietnia Szkolny Rzecznik Praw Ucznia oraz Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowali „Dzień babeczki – muffinki”. Cała akcja przebiegała w ten sposób, iż niektórzy uczniowie ze starszych klas upiekli w domu babeczki (około 350 sztuk), natomiast wolontariusze sprzedawali je w holu szkoły. 

 • Odwiedziny_w_Domu_Pomocy_Spolecznej_(11).jpg

  Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej

  Tuż przed Wielkanocą, bo w Wielkim Tygodniu grupa uczniów klasy V d oraz wolontariuszy wraz opiekunkami – paniami Aleksandrą Protter i Krystyną Muzyka odwiedziły Dom Pomocy Społecznej w Kluczborku przy ul. Sienkiewicza. Z racji świątecznego charakteru odwiedzin uczniowie wspólnie z pensjonariuszami ozdabiali pisanki, po czym uczniowie obdarowali podopiecznych drobnymi upominkami świątecznymi. 

 • CHarytatywny_maraton_Zumba_(1).jpg

  I CHARYTATYWNY MARATON ZUMBA DLA ARTURA KACZORA

  W niedzielę 11 marca br. w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kluczborku przy ul. Mickiewicza odbył się I Charytatywny Maraton Zumba Fitness dla Artura Kaczora, którego nasza szkoła była współorganizatorem. Pomysłodawczyniami tejże imprezy były Panie: Aleksandra Protter i Patrycja Pietrzykowska, nauczycielki PSP nr 5 z OI w Kluczborku.
   
 • Odwiedziny_w_DPS_18_12_2017_(24).jpg

  Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej

   

          W dniu 18 grudnia 2017 grupa wolontariuszy oraz klasa V d wraz z wychowawcą wybrali się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wołczyńskiej, aby obdarować jego pensjonariuszy wcześniej wykonanymi świątecznymi pierniczkami. Na terenie naszej szkoły w grudniu zorganizowaliśmy również zbiórkę materiałów potrzebnych na zajęcia terapeutyczne oraz słodyczy.

 • Wykonanie i zdobienie pierników

         Uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z jego opiekunkami postanowili upiec, a następnie ozdobić pierniczki, które miały być przed Świętami podarowane podopiecznym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wołczyńskiej w Kluczborku. 
        Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonywane zadania, a z uwagi na świąteczny charakter przygotowywanych słodkości naturalnym było, iż pracy towarzyszyła serdeczna, ciepła atmosfera oraz śpiew kolęd.

 • Podziekowania_DPS.jpg

  Podziękowania od Domu Pomocy Społecznej

 • Mikołaj dla Arturka

  W dniach 04 – 05.12.2017 w naszej szkole przeprowadzona została wśród uczniów oraz kadry pedagogicznej zbiórka pieniędzy pod hasłem ”Mikołaj dla Arturka”. Wydarzenie zorganizowało Szkolne Koło Wolontariatu, natomiast zebrane fundusze przeznaczone zostały na leczenie Artura Kaczora – sześcioletniego mieszkańca Kluczborka, chorującego na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

 • Andrzejki2017_(1).JPG

  Magiczne Andrzejki w ,,Piątce"

  Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w dniu 29.11.2017 r. dyskotekę andrzejkową, przeznaczoną dla uczniów klas IV – VII.
  W ten sposób zachowana została tradycja zabaw andrzejkowych, a jednocześnie uczniowie mogli bawić się we szkole, w towarzystwie dobrze sobie znanych koleżanek i kolegów. Impreza mogła się odbyć dzięki hojności Rady Rodziców, która pokryła jej koszty. Bardzo serdecznie dziękujemy całej Radzie za wsparcie nas w tym przedsięwzięciu!

 • artur[1].jpg

  POMOC DLA ARTURA KACZORA!!!


  Szanowni Rodzice!


  Szkolne Koło Wolontariatu naszej szkoły w dniach 4 i 5 grudnia (poniedziałek i wtorek) przeprowadzi wśród wszystkich uczniów zbiórkę pieniędzy potrzebnych na leczenie sześcioletniego Artura Kaczora z Kluczborka – chłopca cierpiącego na bardzo poważną chorobę, jaką jest ostra białaczka limfoblastyczna.

  Bardzo gorąco prosimy wszystkich o ofiarność – liczy się każda kwota, każda złotówka. W ten sposób pomożemy w ratowaniu życia i zdrowia cierpiącego dziecka.

   

 • Rada_Miejska_(10).jpg

  Posiedzenie VI Dziecięcej Rady Miejskiej

  Grupa wolontariuszy z naszej szkoły w dniu 22 listopada wzięła udział w posiedzeniu VI Dziecięcej Rady Miejskiej, zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 im. Janusza Korczaka w Kluczborku. Obrady rozpoczęły się o godzinie 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu  Miejskiego w Kluczborku, a temat debaty brzmiał: Czy wolontariat jest potrzebny w szkole? Co „zyskujemy”, a co „tracimy”?  Nasze pomysły wspólnych działań.

 • Kartki_Bozonarodzeniowe_(7).jpg

  Konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową

   

  Uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w konkursie na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową, zorganizowanym przez Fundację im. Julki Bonk „Walcz o mnie” z Opola. Konkurs trwał w dniach od 8 do 15 listopada br. Zauważyć i docenić należy zaangażowanie uczniów we własnoręczne przygotowanie pięknych kartek świątecznych. Wszystkie wykonane prace prezentowały się znakomicie.

 • Zbieramy_kasztany_(5).jpeg

  Kasztany zbieramy, świetlicy pomagamy

        Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kluczborku, będący zaangażowani w Szkolnym Kole Wolontariatu, którego opiekunkami są panie Aleksandra Protter i Krystyna Muzyka, w październiku bieżącego roku przeprowadzili akcję wolontariacką która  nosiła tytuł  „Kasztany zbieramy, świetlicy pomagamy”, odbywała się w dniach 09 - 17.10.2017,   a jej celem było wsparcie Świetlicy Terapeutycznej „Parasol”. Uczniowie z dużym zaangażowaniem odpowiedzieli na apel, aby zbierali i przynosili  do szkoły kasztany.

 • Akcja_znicz_(0).jpg

  Akcja znicz

    Dobroczynne wydarzenie „Akcja znicz – pamiętamy” odbyła się w dniu 31.10.2017. W tym dniu  grupa uczniów wraz z opiekunkami Koła udała się na kluczborski cmentarz, by zgodnie z przyświecającym im hasłem pokazać, że pamiętają o tych, którzy już odeszli, a niegdyś stanowili cząstkę naszej lokalnej społeczności. Na grobach naszych przodków zapalone zostały znicze.

drukuj
powrót