Święto Pieczonego Ziemniaka w klasie 4 b

 

Miesiąc nauki za nami. Trochę się już znamy, ale żeby bardziej się poznać i zintegrować, pojechaliśmy w piątek 5 października 2018r., do Agrochatki do Biadacza. To miejsce wyjątkowe, gdzie można łączyć naukę z zabawą. I tak było w piątek. Nasz wyjazd odbył się pod hasłem- Święto Pieczonego Ziemniaka.

Atrakcji było wiele, od pysznego poczęstunku jeszcze ciepłym ciastem drożdżowym, przez zabawy integracyjne, zbieranie ziemniaków w polu, do warsztatów edukacyjnych, zaprezentowanych w formie teatrzyku , o historii i pochodzeniu ziemniaków.

Aktorami byli oczywiście uczniowie 4 b. Oprócz zabawy i rozrywki na pewno wiele z tych zajęć zapamiętamy.

Był czas na grę w piłkę, zabawy na huśtawkach, zabawy tematyczne.

Pogoda sprzyjała, bo było słonecznie i ciepło.

Punktem kulminacyjnym było wspólne ognisko i pieczenie zebranych ziemniaków. Nikomu nie przeszkadzał popiół, zgrzytający w zębach, posmarowane ciepłym masłem i posolone, upieczone ziemniaki smakowały wybornie. Dokładkom nie było końca.

Po pysznym, ziemniaczanym drugim śniadaniu byliśmy jeszcze w zagrodzie kóz i kur. Odważnie mieli okazję wydoić kozy i chętnych nie brakowało.

Choć nie był to wyjazd długi, ale bardzo obfity w wydarzenia, a przede wszystkim pozwalający na lepsze, wzajemne poznanie się i dobrą zabawę na łonie natury.

                                                             Opiekunki

                                                            Bożena Dąbrowska i Karolina Koszela

drukuj
powrót