Promocja zdrowia

• W Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kluczborku

12 czerwca 2019r grupa uczniów z klas VIIIa i VIc pod opieką nauczyciela biologii Adeli Biernaczyk odwiedziła w/w placówkę. Od lat nasza szkoła współpracuje z PSS-E, realizujemy projekt Trzymaj formę, organizujemy akcje prozdrowotne.

Pani Ewa Stala uczestniczy w naszych działaniach prozdrowotnych, bierze udział w prelekcjach na terenie naszej szkoły. W dniu dzisiejszym to my odwiedziliśmy PSS-E a pani Ewa Stala przekazała uczniom informacje o tym, czym zajmuje się placówka, przeprowadziła pogadankę na temat zdrowego odżywiania się. Wspomniała też jak postępować w sytuacjach zagrożeń, gdzie szukać pomocy.

Uczniowie otrzymali broszurki  edukacyjne na temat dopalaczy, narkotyków i poparzeniach słonecznych.

• Warsztaty racjonalnego odżywiania oraz zaburzeń związanych z odżywianiem

W ramach projektu Szkoła Promująca Zdrowie w miesiącu maju br. przeprowadzono w klasach szóstych i siódmych warsztaty na temat racjonalnego odżywiania oraz zaburzeń związanych z odżywianiem. Zajęcia opracowały wraz z uczniami klasy siódmej ,,a” i przeprowadziły p  R. Aleksiejczuk i A. Smerd.

• Owocowy_Maj_(1).jpg

Owocowy Maj

Miesiąc maj przebiegał pod znakiem kolorowych owoców. Dzięki organizatorowi Katarzynie Perniok oraz wychowawcom klas dzieci  dowiedziały się o wartościach odżywczych  oraz  zapotrzebowaniu organizmu na witaminy w nich zawarte.

• Zdrowe_sniadanie_(1).jpg

Zdrowe śniadanie

Poznajemy ważność pierwszego posiłku  w ciągu dnia jakim jest śniadanie. Daje nam ono siłę, energię i odpowiedzialne jest na funkcjonowanie naszego organizmu przez pierwsze godziny. Dlatego pamiętajmy o zdrowym odżywianiu:)

• Wizyta_Dietetyka01.jpg

Wizyta dietetyka w naszej szkole

We wtorek, 14 maja 2019 r. w naszej szkole gościliśmy dietetyka, panią Patrycję Dyla-Szynklarz, która prowadzi w Kluczborku swój gabinet. Na zaproszenie nauczycielki naszej szkoły, pani Aleksandry Protter, przeprowadziła ona dla uczniów warsztaty, które swoją tematyką obejmowały zasady prawidłowego odżywiania oraz prowadzenie zdrowego trybu życia.

• Maly_ratownik_(1).JPG

Mały ratownik - ratuję życie i zdrowie

Dnia 3.04.2019r.  w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs pt.,, Mały ratownik-ratuję życie i zdrowie" w którym uczestniczyły dzieci z PSP nr 2, PSP nr 5 oraz SP Chocianowice.  Konkurs z pierwszej pomocy obejmował część teoretyczną w formie testów oraz część praktyczną. Ponadto uczniowie wykazali się znajomością zasad zdrowego odżywiania przygotowując pełnowartościowe śniadanie w formie kanapek i świeżo wyciskanego soku. Całość zakończyła się wręczeniem dyplomów i medali.