Promocja zdrowia

Skład zespołu:
Katarzyna Perniok- koordynator
Jolanta Kielar
Anna Smerd
Alina Dreksler
Alicja Marciniak
Aneta Żywica
Iliana Wasik
Beata Lewandowska
Renata Minkus
 • Maseczki Pani Kasi!


  Pani Katarzyna Perniok, dołączyła do społecznej akcji pn. „Kluczborskie krawcowe szyją dla służby zdrowia”, której celem jest szycie maseczek dla przychodni, szpitali, domów pomocy społecznej i wielu innych potrzebujących osób.
  Pani Kasia nagrała krótki filmik, w którym prezentuje jeden ze sposobów uszycia maseczki.
  Chętni uczniowie (również Ci, którzy nie mają w swoim planie lekcji  techniki) mogą wykonać taką maseczkę w domu.
  Uczniowie, którzy uszyją maseczkę, prosimy aby skontaktowali się za pośrednictwem Librusa z Panią Katarzyną Perniok.
  Zachęcamy smiley

   

   

 • Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEZ)

  Szanowni Państwo,

  uprzejmie informuję, że Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEZ), które zostało utworzone w 2017 r. przez Instytut Żywności i Żywienia, udostępniło materiały do wykorzystania w realizacji treści z zakresu edukacji zdrowotnej.

  Na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej www.ncez.pl zamieszczone są materiały na temat żywienia dzieci i młodzieży (np. zbilansowane jadłospisy) oraz informacje o aktualnych wydarzeniach i kampaniach edukacyjnych kierowanych do rodzin i szkół.

  W ramach Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej we współpracy z Ministerstwem Zdrowia powstało także Centrum Dietetyczne Online (CDO), czyli bezpłatna internetowa poradnia dietetyczna, do której dostęp jest możliwy poprzez stronę internetową www.poradnia.ncez.pl

  Za pośrednictwem CDO każda osoba może skorzystać z profesjonalnej konsultacji dietetycznej. W konsultacjach mogą brać udział rodzice, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom prawidłowy sposób odżywiania, zmienić niewłaściwe nawyki żywieniowe czy zastosować dietoterapię w przypadku nadwagi i otyłości.

  Informację o Narodowym Centrum Edukacji Żywieniowej oraz Centrum Dietetycznym Online uznajemy za ważną ze względu na problematykę, której dotyczy, jak również ze względu na umożliwienie nauczycielom realizującym treści nauczania z zakresu edukacji zdrowotnej wykorzystania udostępnionych zasobów edukacyjnych.

  Zadaniem szkoły jest kształtowanie postaw prozdrowotnych uczniów, w tym ugruntowanie wiedzy o prawidłowym odżywianiu się[1].  Realizacja tego zadania oparta jest głównie na ustalonych w podstawie programowej celach kształcenia i treściach nauczania z zakresu edukacji zdrowotnej.

  Poniżej przekazujemy również linki do dokumentów: 

  Pismo do dyrektorów szkół w sprawie Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej

  Ulotka Centrum Dietetyczne Online

   

  Łączę wyrazy szacunku 

  Alina Teresa Sarnecka

  Dyrektor
  Departament Podręczników, Programów i Innowacji

   

 • IMG-20191025-WA0000.jpg

  Udział w konferencji - "Zdrowie jako wartość i zasób"

  Koordynator zespołu ds. PROMOCJI ZDROWIA p. Katarzyna Perniok, uczestniczyła w bardzo ciekawej konferencji pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły "Zdrowie jako wartość i zasób".

 • Wizyta_w_SANEPIDZIE_(1).jpg

  W Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kluczborku

  12 czerwca 2019r grupa uczniów z klas VIIIa i VIc pod opieką nauczyciela biologii Adeli Biernaczyk odwiedziła w/w placówkę. Od lat nasza szkoła współpracuje z PSS-E, realizujemy projekt Trzymaj formę, organizujemy akcje prozdrowotne.

  Pani Ewa Stala uczestniczy w naszych działaniach prozdrowotnych, bierze udział w prelekcjach na terenie naszej szkoły. W dniu dzisiejszym to my odwiedziliśmy PSS-E a pani Ewa Stala przekazała uczniom informacje o tym, czym zajmuje się placówka, przeprowadziła pogadankę na temat zdrowego odżywiania się. Wspomniała też jak postępować w sytuacjach zagrożeń, gdzie szukać pomocy.

  Uczniowie otrzymali broszurki  edukacyjne na temat dopalaczy, narkotyków i poparzeniach słonecznych.

 • Warsztaty racjonalnego odżywiania oraz zaburzeń związanych z odżywianiem

  W ramach projektu Szkoła Promująca Zdrowie w miesiącu maju br. przeprowadzono w klasach szóstych i siódmych warsztaty na temat racjonalnego odżywiania oraz zaburzeń związanych z odżywianiem. Zajęcia opracowały wraz z uczniami klasy siódmej ,,a” i przeprowadziły p  R. Aleksiejczuk i A. Smerd.

 • Owocowy_Maj_(1).jpg

  Owocowy Maj

  Miesiąc maj przebiegał pod znakiem kolorowych owoców. Dzięki organizatorowi Katarzynie Perniok oraz wychowawcom klas dzieci  dowiedziały się o wartościach odżywczych  oraz  zapotrzebowaniu organizmu na witaminy w nich zawarte.

 • Zdrowe_sniadanie_(1).jpg

  Zdrowe śniadanie

  Poznajemy ważność pierwszego posiłku  w ciągu dnia jakim jest śniadanie. Daje nam ono siłę, energię i odpowiedzialne jest na funkcjonowanie naszego organizmu przez pierwsze godziny. Dlatego pamiętajmy o zdrowym odżywianiu:)

 • Wizyta_Dietetyka01.jpg

  Wizyta dietetyka w naszej szkole

  We wtorek, 14 maja 2019 r. w naszej szkole gościliśmy dietetyka, panią Patrycję Dyla-Szynklarz, która prowadzi w Kluczborku swój gabinet. Na zaproszenie nauczycielki naszej szkoły, pani Aleksandry Protter, przeprowadziła ona dla uczniów warsztaty, które swoją tematyką obejmowały zasady prawidłowego odżywiania oraz prowadzenie zdrowego trybu życia.

 • Maly_ratownik_(1).JPG

  Mały ratownik - ratuję życie i zdrowie

  Dnia 3.04.2019r.  w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs pt.,, Mały ratownik-ratuję życie i zdrowie" w którym uczestniczyły dzieci z PSP nr 2, PSP nr 5 oraz SP Chocianowice.  Konkurs z pierwszej pomocy obejmował część teoretyczną w formie testów oraz część praktyczną. Ponadto uczniowie wykazali się znajomością zasad zdrowego odżywiania przygotowując pełnowartościowe śniadanie w formie kanapek i świeżo wyciskanego soku. Całość zakończyła się wręczeniem dyplomów i medali.

drukuj
powrót