LONDYN CZERWIEC 2019

 

W dniach 04.06-09.06.2019 uczestniczyliśmy w wycieczce do Zjednoczonego Królestwa. Jeszcze się nam udało, albowiem od referendum w 2016 straszą zarówno Brytyjczyków, jak i resztę obywateli Unii Europejskiej, Brexitem. Cóż to takiego Brexit???? Powstało mnóstwo memów na ten temat….mnie najbardziej podoba się definicja “Brexit – telling everyone at the party that you are leaving, but actually staying.” Ale do rzeczy….wyjechaliśmy we wtorek około 11, na miejsce dotarliśmy wczesnym rankiem. I od razu zwiedzanie….nie zliczę ile kilometrów przeszliśmy...zaraz zaraz….telefon przecież pamięta wszystko…. 5 czerwca – 14.5 km/20309 kroków, 6 czerwca – 10.8 km/15221 kroków; 7 czerwca – 10.1 km/14201 kroków; 8 czerwca – 15.2 km/21819 kroków; ale w niedzielę już siedzieliśmy w autobusie i daliśmy odpocząć nogom – telefon pokazał tylko 1 km. ;)

W czasie wycieczki zwiedziliśmy nie tylko najsłynniejsze miejsca w Londynie, byliśmy też w Brighton (Marta przegoniła chmury i pogoda była całkiem niezła), gdzie zobaczyliśmy słynne Aquarium i Royal Pavilion. Ponieważ Brighton to baaardzo liberalne miasto, mieliśmy również okazję zobaczyć różnorodność na ulicach.

W Londynie byliśmy w większości znanych muzeów: Natural History Museum, British Museum, Science Museum, The National Gallery, Madame Tussauds. Obejrzeliśmy Londyn niemalże z lotu ptaka, z diabelskiego koła London Eye… Jednak dla większości z nas największą atrakcją okazała się wizyta w Warner Bros Studio – gdzie mieliśmy okazję zobaczyć plan filmowy, na którym kręcono Harry’ego Pottera; Hogwart, dom na Privet Drive 4, bijącą wierzbę, autobus jeżdżący po Londynie, peron 9 i ¾ i wiele, wiele innych….kto był, ten wie ;)

Dziękuję Wam wszystkim za świetną atmosferę i fantastyczną zabawę!!!! Następna wycieczka już w 2021, a teraz zapraszam chętnych na obóz językowy w Londynie. Obóz będzie na wakacjach w 2020!! Szczegóły już wkrótce.

Pozdrawiam,

Anna Tworkowska

drukuj
powrót