Lekcja bezpieczeństwa z funkcjonariuszami Straży Miejskiej

W dniu 19.09.2019r. klasa II „d” gościła przedstawicieli Straży Miejskiej.
Naszą klasę odwiedzili zastępca komendanta Straży Miejskiej w Kluczborku pan Sławomir Brylski oraz młodszy strażnik pan Adrian Czarnecki.
     Podczas lekcji dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze, podwórku, w domu i lesie oraz w kontaktach z nieznajomymi. Funkcjonariusze prowadzący spotkanie sprawdzili przy okazji swojej wizyty - znajomość numerów alarmowych oraz  to, czy uczniowie znają podstawowe zasady związane z korzystaniem z przejść dla pieszych. 
     Podczas lekcji, swoją aktywnością, uczniowie pokazali, że tematy związane z bezpieczeństwem nie są im obce. Na każde zadane przez funkcjonariuszy pytanie odpowiadali bardzo dokładnie. Strażnicy oczywiście uzupełniali wypowiedzi uczniów, ale starali się przy tym podawać liczne przykłady obrazujące dzieciom, co należy robić, aby być jak najbardziej bezpiecznym.
Mundurowi  zapoznali uczniów  również z pracą strażników miejskich. Dzieci były bardzo zainteresowane, chciały poznać bliżej pracę tej formacji. Zadawały dużo pytań odnośnie obowiązków, uzbrojenia i zadań jakie na co dzień wykonuje Straż Miejska.

Na koniec spotkania wszyscy uczniowie otrzymali od funkcjonariuszy upominki – książeczki, kamizelki odblaskowe i odblaskowe breloczki.
Uczniowie i nauczyciele  podziękowali strażnikom i wspólnie z nimi zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy za przybycie i ciekawą lekcję.
Aneta Żywica
Alicja Marciniak

drukuj
powrót