Komunikacja Gminna - otwarcie - kurs promocyjny

Dzień dobry!

 

Już w najbliższy poniedziałek, 30.09.2019., wraz z PKS Kluczbork, uruchamiamy w Kluczborku linię autobusową (regularną), która będzie kursować pomiędzy Gotartowem (Ogrodnictwo) a ul. Fabryczną w Kluczborku. Jest to nie tylko nasza reakcja na zamknięcie przejścia al. Kolejową, ale też pewne wyzwanie, mające służyć poprawie komfortu życia mieszkańców Kluczborka. Dzięki tej linii chcemy skomunikować z centrum miasta te wykluczone komunikacyjnie rejony naszej Gminy. Nie jest to typowa komunikacja miejska, ale raczej specyficzna linia lokalna, którą na nasze potrzeby nazywamy „Komunikacją Gminną”. Dołożyliśmy wielu starań aby zaprojektowana trasa przejazdu oraz godziny kursowania autobusów spełniały społeczne oczekiwania i mam nadzieję, że będą one dobrze przyjęte przez mieszkańców. Oczywiście będziemy otwarci na wszelkie uwagi i propozycje usprawnienia tej komunikacji, tak aby odpowiadała ona możliwie jak największej liczbie pasażerów.

W załączeniu przesyłam Państwu wersję elektroniczną ulotki informacyjnej, którą obecnie drukujemy i będziemy dystrybuować wśród mieszkańców. Znajdą tam Państwo trasę przejazdu nowej linii oraz rozkład jazdy i ceny biletów. W pierwszym tygodniu (czyli w dniach od 30.09. do 04.10.) kursy będą darmowe i pasażerowie nie będą musieli kupować biletów. Jednak już od 07.10. kursy będą płatne, zgodnie z cennikiem. Co bardzo ważne: autobus będzie kursował w dni robocze, od poniedziałku do piątku.

Kursy będą realizowane autobusami PKS Kluczbork i jeden z nich będzie oznaczony specjalnym logo „Komunikacja Gminna” – wizualizację autobusu z tym oznaczeniem również znajdą Państwo w załączeniu. Aczkolwiek niektóre kursy będą realizowane przez inne autobusy z taboru PKS Kluczbork. Wynika to z faktu, że w godzinach największego zapotrzebowania potrzebne są kursy o tych samych godzinach ale w przeciwnych kierunkach.

 

Jednocześnie chciałbym wszystkich Państwa bardzo serdecznie zaprosić na promocyjny kurs autobusem w poniedziałek, 30.09.2019. Wyjeżdżamy o godzinie 9:20 z ul. Fabrycznej (koło Famaku) – zgodnie z rozkładem jazdy :-) W programie: oficjalne otwarcie (czyli słów kilka od Burmistrza) oraz przejażdżka do PSP Nr 5. Będziemy też rozdawać ulotki informacyjne oraz ozdobne zawieszki odblaskowe. Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa obecność, o ile Państwa obowiązki służbowe na to pozwolą.

@ Biuro Rady – proszę o przekazanie zaproszenia naszym Radnym

@ Aneta Birecka – proszę o przekazanie zaproszenia naszej Radzie Seniorów

 

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości pozostaję do Państwa dyspozycji.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Dariusz Morawiec

Zastępca Burmistrza / Vice Mayor

drukuj
powrót