Innowacja pedagogiczna

• Jak się ustrzec przed ukąszeniami pszczołowatych?

(kilka rad i porad przed wakacjami)

Wkrótce wakacje, zaczęły się upały, przyroda zachwyca nas kolorami i zapachami, owady ciężko pracują w ogrodach, łąkach i parkach, sezon na ukąszenia wszelkie maści owadów w pełni. Codziennie spotykacie mnóstwo: kleszczy, chrząszczy, komarów, bączków, pszczółek, os, meszek, szerszeni  itd. Niedługo zaczniecie swój wymarzony wypoczynek, wyjedziecie nad morze, opalać będziecie się nad jeziorami i rzekami, zaczną się wycieczki do parku i lasu, ale czy wiecie, co zrobić gdy ukąsi Was jakiś owad z rodziny pszczołowatych?

• szkolny_ogrodek1[1].jpg

Dbamy o nasz szkolny ogródeczek

Przy naszej szkole w minionym roku szkolnym powstał skalnik roślin miododajnych i nie tylko, stworzony w ramach projektu grantowego „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, opiekę nad nim sprawują uczniowie z  klasy VC. Młodzież z tej klasy wraz z wychowawcą uporządkowali teren skalnika, podlali wszystkie rośliny, wypielili rabaty. Sprawiło im to ogromna frajdę i bardzo chętnie wychodzą na zajęciach przyrody i godzinach wychowawczych, aby popracować.