INNOWACJE PEDAGOGICZNE

• LOGO_.jpg

CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

Innowacja opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem.

W dobie dzisiejszych czasów, gdzie prym wiodą gry komputerowe i smartfony, bardzo ciężko jest zachęcić dzieci do czytania książek, a tym bardziej lektur.
    Aby zminimalizować problem i zainspirować dzieci do czytania, od października 2019 r. wprowadzam do swojej klasy projekt edukacyjny autorstwa Honoraty Szaneckiej, upowszechniający czytelnictwo wśród uczniów klas I-III, którego założeniem jest zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną.

• FUNtastyczny angielski

Innowacja zakłada nauczanie języka angielskiego w toku zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Podstawą do innowacyjnych działań stało się coraz większe znaczenie znajomości języka angielskiego. W chwili obecnej znajomość języka angielskiego nie jest już atutem, lecz koniecznością. Poprzez stworzenie dzieciom warunków do poznawania języka angielskiego zapewnia się im w przyszłości płynne przejście z zabawy z językiem do pełnego przyswajania wiedzy w klasach starszych.

• Miód - dobrodziejstwo natury!

• Moje dziecko jest dla mnie najważniejsze!

• Jak się ustrzec przed ukąszeniami pszczołowatych?

(kilka rad i porad przed wakacjami)

Wkrótce wakacje, zaczęły się upały, przyroda zachwyca nas kolorami i zapachami, owady ciężko pracują w ogrodach, łąkach i parkach, sezon na ukąszenia wszelkie maści owadów w pełni. Codziennie spotykacie mnóstwo: kleszczy, chrząszczy, komarów, bączków, pszczółek, os, meszek, szerszeni  itd. Niedługo zaczniecie swój wymarzony wypoczynek, wyjedziecie nad morze, opalać będziecie się nad jeziorami i rzekami, zaczną się wycieczki do parku i lasu, ale czy wiecie, co zrobić gdy ukąsi Was jakiś owad z rodziny pszczołowatych?

• szkolny_ogrodek1[1].jpg

Dbamy o nasz szkolny ogródeczek

Przy naszej szkole w minionym roku szkolnym powstał skalnik roślin miododajnych i nie tylko, stworzony w ramach projektu grantowego „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, opiekę nad nim sprawują uczniowie z  klasy VC. Młodzież z tej klasy wraz z wychowawcą uporządkowali teren skalnika, podlali wszystkie rośliny, wypielili rabaty. Sprawiło im to ogromna frajdę i bardzo chętnie wychodzą na zajęciach przyrody i godzinach wychowawczych, aby popracować.