Renata Minkus

piątek           7.30 – 13.00

• Regulamin biblioteki i czytelni

• Jezycjada.jpg

III ogólnopolskie czytanie „Jeżycjady”

W marcu 2019 roku nasza biblioteka wzięła udział w ogólnopolskim czytaniu książek Małgorzaty Musierowicz. Codziennie można było posłuchać o przygodach rodziny Borejków i ich przyjaciół. Zajmujące historie czytała Katarzyna Kaliciak.

• 10[9].jpeg

„Pchła Szachrajka” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kluczborku

Twórczość Jana Brzechwy wciąż zachwyca i uczy dzieci . Jego teksty są pełne ciepła, humoru, ale również przekazują ważne wskazówki dla współczesnego czytelnika.

Od kilku lat  w szkole realizowany jest projekt, polegający na przygotowaniu inscenizacji wybranego tekstu literackiego. Imprezę tę przygotowuje  Pani Renata Minkus, nauczyciel bibliotekarz. W tym roku szkolnym do inscenizacji wybrano wiersz Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. Oprócz kwestii mówionych wprowadzono także sekwencje taneczne, współgrające z tematyką spektaklu. Tą częścią przedstawienia zajęła się Pani Bożena Dąbrowska, która przygotowała grupę uczniów z klasy 4 b.Dekorację przygotowała Pani Alicja Marciniak a scenariusz Pani Urszula Baron-Gocha. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Marlena Oszczypko.

• Przedstawienie_kot_w_butach_(1).JPG

Przedstawienie ,,Kot w butach"

Dnia 6 lutego 2018 roku w naszej szkole  społeczność szkolna mogła przenieść się w świat baśni.
             Na ten dzień uczniowie wraz z Biblioteką Szkolną i Rzecznikiem Praw Ucznia przygotowali przedstawienie na podstawie książki „Bajki samograjki” –„Kot w butach”.

• Klub bajkopisarza

• IMG_0003.JPG

Warsztaty w Bibliotece Miejskiej w Kluczborku

• Książka to jest to!

• Biblioteka[1].jpg

Przegląd poetycki w Bibliotece Miejskiej

Uczniowie klas I - III naszej szkoły brali udział w Przeglądzie Poetyckim zorganizowanym przez Oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Miejskiej. Całą uroczystość zrelacjonizowały "Kulisy Powiatu". Nie było wygranych ani przegranych. Wygrał każdy, kto pokonał lęk i wyszedł zaprezentować swoje umiejętności. Z naszej szkoły wzięło udział 11 uczniów  Dziękujemy wszystkim uczestnikom.