Spotkania z ludźmi z pasją!

7 października br. uczniowie z klas:2d, 5a,6c, 8e spotkali się z Michałem Marciniakiem, byłym uczniem naszej szkoły, a obecnie studentem III roku Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Michał od zawsze pasjonował się biologią, życiem fauny. Jego ulubionymi zwierzętami były i są: pająki, węże, mrówki, karaczany, roztocza itp.  Młodzieńcze zainteresowania stały się jego receptą na życie, a w przyszłości zawodem. Pasja połączona z wykształceniem i pracą.

Na zajęciach nasi uczniowie mogli posłuchać ciekawostek z życia nietypowych zwierząt, gadów, dotknąć ich. Było mnóstwo pytać i ciekawych odpowiedzi. Wielu z nich przełamało swoje słabości, a nawet fobie przed pająkami czy wężami. Niektórzy uczniowie tak bardzo zainteresowali się tym tematem, że chcą zacząć hodowlę takich zwierząt.

Jedni lubią psy i koty, a drudzy uwielbiają płazy i gady. Każda pasja jest ciekawa, najważniejsza, żeby rozbudzić ją wśród młodych ludzi, a o to chodziło prowadzącemu i opiekunom.

Urszula Baron-Gocha i wychowawcy klas