Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej w PSP nr 5

Każdy z nas wie jak cenne jest życie drugiego człowieka, jednak nie każdy wie jak pomóc w sytuacji, gdy jest ono zagrożone. Uczniowie klas 8a, b, c, d, e, 7a, 6b, c, d, 5a, c, 4a, b, c, 3c, 2d oraz 1a wiedzą już jak wezwać pomoc, obsługiwać urządzenie AED i wykonać masaż serca. Wszystko to dzięki zajęciom z pierwszej pomocy, które przeprowadził w naszej szkole pan ratownik Przemysław Słupianek. Pan Przemek na co dzień pracuje w Zespole Ratownictwa Medycznego i już od 20 lat ratuje ludziom życie! Mieliśmy wyjątkową okazję skorzystać z bogatego doświadczenia pana ratownika, a podczas bardzo ciekawych zajęć każdy uczeń mógł spróbować swoich sił przeprowadzając resuscytację na fantomie.
Dziękujemy Panu Przemkowi za ważne i interesujące spotkania, a z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego (13 października), który jest świętem wszystkich ratowników życzymy dużo sił i tylko zakończonych powodzeniem akcji ratunkowych.
A. Bobrowska