Kto odwiedził klasę 2d?

W dniu 16 kwietnia 2024r. na zaproszenie p. B. Kot i K. Kaliciak klasę 2d odwiedziły ochotniczki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kujakowicach Dolnych- p. Magdalena Garbicz i p. Wiktoria Garbicz. Podczas spotkania ochotniczki opowiedziały czym jest pożar, co może być jego przyczyną oraz jak zachowywać się w sytuacji wystąpienia zagrożenia w szkole, w domu, na podwórku. Przypomniały numery alarmowe, zwróciły uwagę na zasadność wzywania służb ratowniczych. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta. Panie ochotniczki przybliżyły służbę strażaka – ochotnika. Wielką radość sprawiła dzieciom możliwość obejrzenia z bliska sprzętu strażackiego, mieli okazję zobaczyć z czego składa się pełny strój bojowy, dowiedzieli się jaką rolę odgrywają jego poszczególne elementy. Nie zabrakło tematu dotyczącego bezpieczeństwa dzieci podczas letniego i zimowego wypoczynku. Dzięki spotkaniu uczniowie z klasy 2 d już wiedzą , jak dbać o własne bezpieczeństwo i innych. Dzieci z wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, a ochotniczki nie tylko opowiadały o pracy strażaka , ale cierpliwie odpowiadały na wszelkie pytania. Spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia.