Wycieczka klasy 3b do Wrocławia

Klasa 3b z okazji Dnia Dziecka wraz z opiekunami: p. Jolantą Szczepańską i p. Beatą Lewandowską oraz p. Barbarą Wanzel wybrała się na wycieczkę do Wrocławia. Tym razem środkiem transportu był pociąg linii POLREGIO. Dla wielu uczniów była to pierwsza taka podróż. Już po dotarciu na stację we Wrocławiu spotkała ich miła niespodzianka: dzieci zostały przywitane na peronie przez konduktora i z okazji swojego święta otrzymały wiatraczki, cukierki oraz książeczki małego podróżnika.
Głównym celem wycieczki było przedstawienie w Operze Wrocławskiej pt.,,Karnawał zwierząt”, więc uczniowie musieli przejść z Dworca PKP do Opery i mogli podziwiać piękno i zabytki miasta. Pod Operą czekała ich następna niespodzianka: festyn dla dzieci zorganizowany przez Dyrekcję Opery, Było bardzo wiele stoisk min. malowanie twarzy, tatuaże, możliwość zagrania na cymbałkach, dzwonkach oraz stoiska ze słodkim poczęstunkiem i napojami.
Bardzo duże wrażenie na uczniach zrobiło piękne wnętrze Opery jak również przedstawienie, gra aktorów i ich stroje.
Po przedstawieniu uczniowie poznali historię Opery i mogli zwiedzić wnętrze od drugiej strony tzn. od strony personelu i obsługi, co również wywarło na nich duże wrażenie. Mogli obejrzeć również niektóre stroje aktorów i dowiedzieć się z jakich są przedstawień.
Następnym celem wycieczki były warsztaty w manufakturze ,, Słodkie Czary Mary”, gdzie dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstaje karmel oraz w jaki sposób otrzymuje się różne kolory na lizaki i cukierki. Następnie każde dziecko osobiście wykonywało dla siebie kolorowego lizaka.
Nie zabrakło w tym dniu również posiłku w McDonaldzie i lodów na Rynku wrocławskim. Dla uczniów klasy 3b był to bardzo ciekawy i udany dzień co widać z zadowolonych twarzy na zdjęciach.