Konno po zdrowie!

😀🐴😀🐴😀🐴😀
W naszej szkole rozpoczęła się realizacja innowacji pedagogicznej pn. „Konno po zdrowie”, w ramach której uczniowie mają okazję wziąć udział w zajęciach terapeutycznych z hipoterapii. Koordynatorem tych zajęć jest pani Justyna Szlagor. Ta forma przyjaznej dla dzieci terapii pozwala im na wielotorową rehabilitację. Kontakt z koniem leczniczo oddziałuje na ich sprawność ruchową, sensoryczną oraz poznawczą.
W Stajni Godziemba, dzieci mogły pod okiem instruktorów – hipoterapeutów wspomagać swój rozwój i rehabilitację.
Pierwsze zajęcia polegały na oswojeniu z ruchem konia, które służy normalizacji napięcia mięśniowego. Taka forma terapii dostarczyła jej uczestnikom wiele radości.
Przed nami kolejne zajęcia, podczas których bardziej poznamy konia oraz doświadczymy delikatnej jazdy.

Justyna Szlagor