MIŁOŚĆ PISANA BRAILLEM

17.05.22r. klasy 4a, 4d i 5b wybrały do kina BAJKA na niezwykle ciekawy film pt. MIŁOŁŚĆ PISANA BRAILLEM.
Przed seansem odbyły się warsztaty z psychologiem. Tematyka zajęć związana była z funkcjonowaniem dzieci i młodzieży w świecie nowych mediów oraz kształtowaniem pozytywnych relacji miedzy dzieckiem a dorosłym. To ogólnopolski program złożony z różnych form edukacyjnych, których zasadniczym celem jest wzrost świadomości i kompetencji medialnych i społecznych wśród przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i rodziców. Spotkanie prowadziła dr Joanna Zabłocka-Skorek, filmoznawczyni, certyfikowana trenerka PISH i CEO w zakresie edukacji filmowej. To już drugie takie spotkanie naszej młodzieży z panią Joanną. Zagadnienia poruszane na warsztatach są na pewno aktualne i wymagają szerszego omówienia na lekcjach wychowawczych oraz podczas rozmów z rodzicami czy opiekunami w domach. Prowadząca nauczyła dzieci kilku słów w języku migowym.
Film był bardzo wzruszający i pouczający. Polecamy go wszystkim.

Urszula Baron-Gocha
Zofia Dziaczuk