Job Shadowing w Saint Mary’s School w Sewilli!

W dniach 25-29.04.2022r. uczestniczyliśmy w obserwacji pracy szkoły w ramach Międzynarodowej Mobilności Kadry Edukacji Szkolnej finansowanej przez UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Job shadowing to uczenie się przez obserwację pracy innych. Nasze szkolenie odbywało się w St. Mary’s School w Sewilli, która jest szkołą prywatną.Nauka w szkole obejmuje uczniów w wieku od 3 do 18 lat. Zajęcia odbywają się tam w języku hiszpańskim, angielskim oraz do wyboru, w języku portugalskim, niemieckim lub francuskim. Wśród przedmiotów prowadzonych w języku angielskim znajdują się przedsiębiorczość i szachy. Uczniowie uczą się tam szermierki, uprawiają baseball, kickball i minigolf.
To co rzuca się w oczy zaraz po wejściu do szkoły to jednakowe mundurki, w które ubrani są uczniowie i eleganckie stroje służbowe nauczycieli.
Uczniowie uczą się tu w działaniu, a szkoła oferuje edukację dostosowaną do indywidualnych potrzeb, rozwija kreatywność, myślenie krytyczno-afektywne, podejmowanie decyzji i przyjmowanie odpowiedzialności za własne decyzje.Uczniowie uczą się poprzez rozwiązywanie rzeczywistych problemów.
Budynek szkoły znajduje się za pokaźną bramą otwieraną przez recepcjonistkę, a rodzice odbierają dzieci sprzed bramy. Naszą całą uwagę skupili uczniowie, którzy byli aktywni, grzeczni, uśmiechnięci, mówiący biegle po angielsku. Potrafili bez najmniejszych problemów skupić się na pracy indywidualnej.
Nauczyciele byli dla nas bardzo pomocni i życzliwi.
Dzięki takiej formie szkolenia wiele się nauczyliśmy, a wiedzę i umiejętności z pewnością wykorzystamy w swojej pracy.

Bogusława Golnik
Janusz Grudziński