Lekcje z Temidą

„Lekcje z Temidą” to ogólnopolski program przeciwdziałania przyczynom przestępczości skierowany do dzieci i młodzieży, finansowany jest ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości.
Dzięki programowi realizowane są zadania z zakresu edukacji prawnej, mające na celu podniesienie poziomu świadomości prawnej, a także przeciwdziałanie przyczynom przestępczości wśród dzieci i młodzieży.
Zajęcia w ramach „Lekcji z Temidą” odbyły się 25, 26 i 28 kwietnia w formie online, a wzięły w nich udział trzy klasy – 7b, 8a i 8c.
Tematyka poruszana na zajęciach dotyczyła m.in. ogólnych zagadnień prawnych, historii prawa, odpowiedzialności karnej w każdym wieku, praw konsumenta, bezpieczeństwa w Internecie, stalkingu.
Były to bardzo interesujące i pouczające zajęcia.

Bożena Dąbrowska