Udział wolontariuszy w Dniu Otwartym Hospicjum Ziemi Kluczborskiej św. Ojca Pio w Smardach Górnych

HW sobotę 9 października uczniowie, należący do Szkolnego Koła Wolontariatu, pod opieką nauczycielek naszej szkoły pomagali w przeprowadzeniu Dnia Otwartego w siedzibie Hospicjum Ziemi Kluczborskiej św. Ojca Pio w Smardach Górnych. Nasi wolontariusze oprowadzali przybyłych gości po budynku hospicjum, w którym, już za kilka miesięcy będą mogli znaleźć swoje miejsce pierwsi potrzebujący takiej formy opieki pacjenci. Dla wszystkich gości oraz wolontariuszy organizatorzy zapewnili poczęstunek.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy poświęcili w tym dniu swój czas i siły. Docenić trzeba, iż ani wolny od zajęć szkolnych dzień, ani nawet chłodna pogoda nie osłabiły w uczniach zapału do pomocy. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły, będący członkami Szkolnego Koła Wolontariatu, kolejny raz pokazali, co stanowi istotę ich działalności: pomoc drugiemu człowiekowi, będącemu w potrzebie. Owa pomoc to nie tylko bezpośrednie działania mające na celu polepszenie losu osób ubogich, chorych, starszych i samotnych czy też wykluczonych społecznie, lecz również, jak w tym przypadku, promowanie działalności innych placówek działających dla wspólnego dobra.

Jeszcze raz z  całego serca dziękujemy!

Aleksandra Protter, Beata Kot, Anna Smerd