Szkolne Koło Wolontariatu

Zasadniczym celem istnienia Szkolnego Koła Wolontariatu, działającego w naszej szkole, jest uwrażliwianie uczniów na liczne potrzeby różnych grup ludzi, które istnieją         w naszym otoczeniu oraz czynne ich zaangażowanie w działania mające na celu pomoc osobom jej potrzebujących. Działalność Koła pełni więc istotną rolę w procesie wychowania młodego człowieka w duchu solidarności międzyludzkiej i odpowiedzialności za ludzi chorych, ubogich, słabszych, niesamodzielnych.

Nasze działania ukierunkowane są zatem na pomoc jak najszerszemu gronu osób potrzebujących z obszaru gminy Kluczbork, włączamy się również w pomoc przy organizacji wydarzeń lokalnych, odbywających się jednak w ramach akcji ogólnopolskiej – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wymienić możemy kilka akcji, które odbywają się cyklicznie, są to m.in.: zbiórka kasztanów pod hasłem Kasztany zbieramy – Świetlicy pomagamy na rzecz kluczborskiej Świetlicy Terapeutyczno – Wychowawczej Parasol, odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej w okresie przed świętami Bożego Narodzenia oraz Wielkanocą, Akcja znicz – pamiętamy, podkreślająca znaczenie pokoleń minionych dla  lokalnej tożsamości, pomoc przy organizacji kluczborskiego Finału WOŚP, zbiórki pieniędzy na terenie szkoły na leczenie chorych dzieci.

Nie są to oczywiście wszystkie formy działalności podejmowane przez Koło. Wszystkie jednak oprócz tego, iż stanowią konkretną pomoc dla potrzebujących oraz posiadają aspekt wychowawczy, dają wiele satysfakcji i radości samym wolontariuszom. Bardzo często największą i najpiękniejszą nagrodą dla wolontariuszy za poświęcony czas  oraz zaangażowanie jest uśmiech i dobre słowo drugiego człowieka, któremu pomogli.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy pragnęliby zrobić coś dobrego i pożytecznego,  do wstąpienia w nasze szeregi!

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
Aleksandra Protter