X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Drodzy uczniowie i rodzice,

nasza szkoła uczestniczy w akcji X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 2 października 2020 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

W związku z tym w szkole będziemy mieć Tydzień Tabliczki Mnożenia od 28.09. br. do 02.10. br. Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Na lekcjach matematyki będziemy przypominać tabliczkę mnożenia i rozwiązywać ciekawe zadania. Będziemy się uczyć i bawić, a w piątek 2 października klasy 3-8 napiszą krótki egzamin z tabliczki mnożenia, klasy 3-6 w zakresie 100, a 7,8 trudniejsze przykłady. Uczeń dostanie los z 5-cioma przypadkami mnożenia i dzielenia, jeśli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia i piątkę z matematyki.

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w akcji, także w gronie rodzinnym.
Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!
Organizatorzy: Z. Dziaczuk, J. Klos