E-planetobus

E-planetobus to kolejna forma kontaktu z uczniami pozwalająca na przekazywanie im naukowej pasji.  Umożliwia dzieciom samodzielne odkrywanie nauki bez wychodzenia z domu. Zajęcia odbywają się przez internet i są prowadzone na żywo przez edukatorów Centrum Nauki Kopernik.

Doświadczeni edukatorzy Centrum Nauki Kopernik inspirują uczniów do doświadczania, rozumienia świata i odpowiedzialnego działania na rzecz społeczności.

e-Planetobus to pokaz planetarny transmitowany na żywo. W trakcie pokazu prezenterzy zabierają młodzież w podróż po kosmosie, opowiadając jej m.in. o ciałach niebieskich i gwiazdozbiorach, jakie można aktualnie oglądać na nocnym niebie. Zajęcia mają formę interaktywnych warsztatów. Po pokazie uczniowie mogą porozmawiać z edukatorami na temat astronomii i zadać nurtujące ich pytania.