E-planetobus w naszej szkole

W dniu 22 września w naszej szkole odbyły się zajęcia online w ramach E-planetobusa, w których wzięli udział uczniowie  klas :VIb,Va,VIIb,IVd i VIIId.

Zajęcia bardzo się  podobały.
Koordynator Anna Radłowska

Zawsze ciekawił mnie kosmos. Chciałem poczuć jak to jest dotknąć gwiazd, być wiele, wiele metrów, a nawet kilometrów od naszej planety czyli Ziemi. Niestety marzenie wciąż pozostaje marzeniem ale nie do końca… Narodowe Centrum Nauki Kopernika w Warszawie pomogło klasie 6B zasmakować odrobiny tego zdarzenia. Wszystko odbywało się online z wiadomych przyczyn ale klasa czuła ten kosmiczny powiew. Pracownicy centrum opowiadali o gwiazdozbiorach naszego nieba. Dokładnie zostały przedstawione gwiazdozbiory znane i nieznane. Na koniec na platformie Teams mogliśmy rozmawiać z twórcami zajęć, zadawać im pytania.

Janek Dybka