Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski w naszej szkole jest organizacją demokratyczną.  Uczniowie wybierają swoich przedstawicieli, mogą uczestniczyć w tworzeniu i realizacji programu pracy samorządu. Daje to każdemu uczniowi szansę znalezienia swojego miejsca w szkole. Co roku SU przygotowuje plan pracy samorządu oraz zapoznaje się z dokumentami szkolnymi dotyczącymi uczniów, dba o przestrzeganie ich praw.

Członkowie Samorządu współorganizują uroczystości i imprezy okolicznościowe, m. in.: ślubowanie klas pierwszych, Dzień Edukacji Narodowej, Święto Odzyskania Niepodległości, rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uroczystości rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego, a także współorganizują konkursy szkolne, np. na najładniejszą ozdobę choinkową, „Mam talent!” z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Samorząd Uczniowski bierze również udział w akcjach charytatywnych i organizuje zbiórki, np. słodyczy dla podopiecznych Domu Dziecka, karmy dla bezdomnych zwierząt. Uczniowie pomagają też chorym i potrzebującym, np. podopiecznym Domu Opieki Społecznej.

Magdalena Musiał-Krupicka