Szkolny Rzecznik Praw Ucznia

Jeśli masz problem, nie możesz w nocy zasnąć,
serce bije Ci szybciej niż zwykle
i nie masz nikogo z kim możesz o tym porozmawiać.
Pamiętaj! Zawsze możesz liczyć na pomoc
Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia.

SZKOLNY RZECZNIK PRAW UCZNIA
MGR URSZULA BARON GOCHA

Witam w nowym roku szkolnym 2020/2021!

Masz w szkole problem, na przykład z nauczycielem albo innym uczniem? A może chcesz dowiedzieć się, czy dana akcja jest zgodna z regulaminem szkoły i nie wiesz do kogo się zwrócić? Taką osobą jest Szkolny Rzecznik Praw Ucznia!

Zajmuje się on przede wszystkim przestrzeganiem oraz egzekwowaniem praw ucznia. Ponadto ma zwiększać świadomość prawną wśród uczniów i nauczycieli poprzez współpracę z władzami szkoły, władzami samorządowymi oraz instytucjami zajmującymi się kwestią praw ucznia. Może proponować uchwalenie nowych przepisów dotyczących uczniów albo zmianę tych wadliwych. Jest także organem rozstrzygającym konflikty między uczniami lub między uczniami a pracownikami szkoły.
W tym roku szkolnym, ze względu na sytuację w jakiej się znaleźliśmy, będę pełniła dyżur w szkole w poniedziałki na długiej przerwie od 10.35 do 10.50 w pokoju nauczycielskim. Można też skontaktować się ze mną wrzucając kartkę z opisanym problemem do skrzynki rzecznika, która znajduje się przy malej sali gimnastycznej lub napisać wiadomość w dzienniku elektronicznym librus.
Życzę Wszystkim Uczniom naszej Szkoły, Rodzicom, Opiekunom, Pracownikom wielu sił i wytrwałości, zdrowia i tylko radosnych momentów.

Pozdrawiam, Urszula Baron-Gocha