Warsztaty szycia

6 maja 2024r. uczniowie klasy 2 d wraz z nauczycielami uczestniczyli w warsztatach szycia. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Panią Iwonę Jankowską w zakładzie krawieckim Cottonarco.

Celem wycieczki było poznanie zawodu krawcowej, przydatność wykonywania tego zawodu oraz wykonanie poduszeczki dla mam z okazji zbliżającego się ich święta. Uczniowie poznali wyposażenie zakładu krawieckiego oraz urządzenia i przybory niezbędne w pracy krawcowej. Wspólnie opracowali plan pracy, wg którego przebiegały kolejne etapy wykonania poduszki. Samodzielnie dokonali wyboru materiału, za pomocą szpilek łączyli różne struktury tkanin, szyli na maszynie, wypełniali powłoczkę puchem i zakończyli szycie poduszki poznanym ściegiem ręcznym.

Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy z podziękowaniem za udział w warsztatach.

Wycieczka dostarczyła uczniom wiele wrażeń i nowych umiejętności. Serdecznie dziękujemy Pani Iwonie za ogromną cierpliwość i serdeczność.

Beata Kot, Katarzyna Kaliciak