„Kampania ekologiczna na rzecz przeciwdziałania emisjom w gminie Kluczbork”

ZAJĘCIA EKOLOGICZNE W DNIU 20.09.2024 KLASY 2B I 2A

W ramach projektu ” Kampania ekologiczna na rzecz przeciwdziałania emisjom w gminie Kluczbork” uczniowie klas 2b i 2a wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez panią Katarzynę Reszko w dniu 20.09.2024.

Uczniowie dowiedzieli się czym jest tzw. czyste powietrze, jak jest zanieczyszczane i w jaki sposób możemy zapobiegać przedostawaniu się zanieczyszczeń do środowiska. Wykonali kilka doświadczeń, które w sposób praktyczny pokazywały jak czyste i zanieczyszczone powietrze wpływa na życie ludzi, zwierząt i roślin.

Poruszono temat sadzenia drzew, smogu, kwaśnych deszczy, tzw. dziury ozonowej, odnawialnych żródeł energii . Zajęcia były przeplatane wiadomościami teoretycznymi, krótkim filmikiem, pracą techniczną i działaniami praktycznymi.