„Kampania ekologiczna na rzecz przeciwdziałania emisjom w gminie Kluczbork”

ZAJĘCIA EKOLOGICZNE W DNIU 25.09.2024 KLASY 2c i 2a

W ramach projektu ” Kampania ekologiczna na rzecz przeciwdziałania emisjom w gminie Kluczbork” uczniowie klas 2c 2a i 5a wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez panią Katarzynę Reszko w dniu 25.09.2024.

Zajęcia były przeplatane wiadomościami teoretycznymi, krótkim filmikiem, pracą techniczną i działaniami praktycznymi.

Uczniowie dowiedzieli się czym jest tzw. czyste powietrze, jakie są jego właściwości , jak jest zanieczyszczane i w jaki sposób możemy zapobiegać przedostawaniu się zanieczyszczeń do środowiska. Wykonali kilka doświadczeń, które w sposób praktyczny pokazywały jak czyste i zanieczyszczone powietrze wpływa na życie, zdrowie ludzi, zwierząt i roślin.

Poruszono temat smogu, sposobów jego zapobiegania, sadzenia drzew, kwaśnych deszczy, ozonu, odnawialnych żródeł energii, pomiaru czystości powietrza. Poniżej galeria zdjęć.