PLEBISCYT

Rok szkolny 2023-24 dobiega końca. W dniu 12 czerwca, w Kinie Bajka, odbył się Plebiscyt, który jest posumowaniem osiągnięć uczniów pod względem wiedzy i sportu.

Całą Galę poprowadziła mgr Elżbieta Pietrzykowska, a nagrody wręczali Burmistrz i Wiceburmistrz miasta Kluczborka, Jarosław Kielar i Roman Kamiński.

Pierwszą częścią programu było rozdanie nagród uczniom, którzy zdobyli najwyższe osiągnięcia w konkursach przedmiotowych. Wśród laureatów konkursów nie zabrakło naszych uczniów:
Florian Marweg I m w eliminacjach gminnych Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego
Patryk Świątek II m w eliminacjach gm. Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego
Karol Marciniszyn I m eliminacjach gm. Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
Adam Placek III m eliminacjach gm. Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
Stanisław Obłój II m w eliminacjach gm. Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
Milan Grzesiak III m w eliminacjach gm. Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego
Malwina Wnęk I m w eliminacjach gm. Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego
Oliwier Jaśniok III m w eliminacjach gm. Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego

Wszystkim należą się ogromne gratulacje i brawa. Wynikiem wysokich osiągnięć naszych uczniów, było odebranie przez Dyrektora Marka Tobiasza Pucharu za osiągnięcie II miejsca w nauce w gminie Kluczbork.

Na scenie nie zabrakło nauczycieli, którzy byli zaangażowani w organizację i przeprowadzenie wszystkich konkursów przedmiotowych.

Następnym punktem imprezy, było rozdanie nagród dziesiątce najlepszych sportowców w gminie Kluczbork. Na pierwszym miejscu znalazł się uczeń naszej szkoły, złoty medalista wojewódzki w pływaniu Jędrzej Stelmach. Wśród najlepszych zobaczyliśmy Natalię Irę i Jakuba Begara, dwójkę naszych uczniów, dla których nie ma dyscypliny sportowej w której nie osiągnęli by najlepszych wyników.
Nagrodę w sporcie poza szkolnym odebrali: Liliana Łobos Mistrzyni Województwa Opolskiego w karate tradycyjnym oraz Karol Czekański realizujący się w sporcie rowerowym, w którym osiąga rewelacyjne wyniki na wielu trasach.

W podsumowaniu sportu szkolnego, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Kluczborku, wywalczyła II miejsce. Puchar z rąk Jarosława Kielara odebrał Dyrektor Marek Tobiasz.

Wynik jaki w tym roku szkolnym osiągnęliśmy w sporcie, jest pracą wielu z Was, każdy kto wziął udział w jakichkolwiek zawodach zdobył punkty dla szkoły. Gratuluję wszystkim sportowcom.

W tym roku zmieniła się forma całej Gali. Po części oficjalnej wystąpił Teatr Katarynka, który uświetnił całą imprezę angażując młodych widzów.
W związku ze zbliżającymi się WAKACJAMI, życzę wspaniałej zabawy i dużej rozwagi, wesołego bezpiecznego wypoczynku.

Zapraszam do galerii zdjęć.
M. Maciągowska