Dzień Dziecka w klasie 3a i 3c!

Dnia 3.06.2024 r. Z okazji Dnia Dziecka, klasy 3a i 3c wzięły udział w przedstawieniu muzycznym pt. „O małej Syrence w niejednej piosence”. Musical prezentowany przez „Teatr Moich Marzeń” odbył się w kinie Bajka w Kluczborku. Dzieci z zainteresowaniem oglądały historię pięknej i mądrej Syrenki, o wspaniałym delikatnym głosie, która podczas sztormu ocaliła życie młodzieńcowi. Tym młodzieńcem był książe Edward. Od tego dnia Syrenka Vivien wciąż o nim marzyła. Natomiast książę, chciał poznać dziewczynę, która uratowała mu życie. Jak się okazuje marzenia się spełniają, bo jak śpiewała Vivien: „Kiedyś przyjdzie taki dzień, że spełni się Twój najpiękniejszy sen..”
W przedstawieniu poznaliśmy również innych ciekawych bohaterów: stanowczego ojca Syrenki- Nefryta, podstępną wiedźmę Zewlagę, matkę księcia – Królową Hortensję, kucharza Fryca oraz zabawnego kraba Szachwarę.
Musical był piękny i tajemniczy, rozgrywał się w głębiach oceanu, stąd wyjątkowe stroje aktorów – pełne blasku i kolorów. Wszystkim dzieciom przedstawienie bardzo się podobało.
Po teatralnych wrażeniach ochłodę przyniosły nam lody, o których w tym dniu marzyliśmy. Jak widać nasze marzenia też się spełniły….

M.Pajor
M.R.Łukaszyńska