FINAŁY WOJEWÓDZKIE W PŁYWANIU

W dniu 19 kwietnia w Kędzierzynie – Koźlu, odbyły się finały wojewódzkie w sztafetach pływackich. Na pływalni zgłosiła się liczna grupa reprezentacji z całego województwa opolskiego. Starty sztafet odbywały się w kategoriach wiekowych, osobno chłopcy i dziewczęta. Każdy uczestnik sztafety mógł wystartować indywidualnie, w jednym stylu pływackim.

W powiecie, awans do finałów wojewódzkich uzyskały trzy drużyny z naszej szkoły, niestety w Kędzierzynie wystartowała tylko sztafeta dziewcząt młodszych i sztafeta klas siódmych chłopców. Sztafeta dziewcząt starszych z powodów trudnych do wyjaśnienia nie wystartowała.

Reprezentowali nas:
Paweł Wenc, Dawid Kamiński, Marcin Ira, Patryk Świątek, Kacper Kokot, Jakub Lisiak, Jędrzej Stelmach
Julia Pestka, Emilia Kasprzak, Zofia Lachowicz, Hanna Lachowicz, Pola Stelmach, Maja Kropacz, Wiktoria Polak, Amelka Mazur, Oliwia Janas, Emilia Pianka, Malwina Wnęk

Indywidualnie w startach nie zabrakło naszych reprezentantów, styl dowolny, grzbietowy, klasyczny był obstawiony naszymi uczniami.

Najlepszy wynik uzyskał Jędrzej na dystansie 50 metrów w stylu klasycznym, zajmując I miejsce.

Wszyscy spisali się znakomicie i należą się im BRAWA i GRATULACJE.
Wyniki końcowe wszystkich startów indywidualnych i sztafet, zostaną podane.
Zapraszam do krótkiej galerii.
M. Maciągowska