Spotkanie prewencyjne z przedstawicielem Policji

„Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym oraz jej konsekwenje prawne” – to temat spotkania, które miało miejsce 16.04.24r.podczas lekcji wychowawczej w klasie IVA.
Spotkanie przeprowadziła asp. Krystyna Alaszewicz z Zespołu ds.Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.
Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy z uczniami na temat rodzajów przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym i ich konsekwencji prawnych.
Uczniowie dowiedzieli się,czym są przemoc i agresja oraz jak mają postępować, gdy jesteśmy ich świadkami. Pani aspirant przypomniała także o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie.Ostrzegła również, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do prawnych konsekwencji np. nadzoru kuratora lub skierowania sprawy do sądu rodzinnego.
Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wszystkich informacji, a następnie zadawali pytania, na które pani funkcjonariusz udzieliła wyczerpujących odpowiedzi.

B.Golnik
E.Wośko