TYMBARK

W dniu 9 kwietnia w Chocianowicach, odbył się pierwszy powiatowy etap rozgrywek piłkarskich o Puchar Tymbarku.
Przybliżając temat, Puchar Tymbarku, organizowany jest przez PZPN od 24 lat. Turniej jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci, organizowanym w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10, 12. W Pucharze Tymbarku biorą udział dzieci z całej Polski. Turniej swoim zasięgiem obejmuje 98% powiatów.
W całym przedsięwzięciu nie zabrakło też naszych reprezentantów. Przy dużym zaangażowaniu rodziców, a przede wszystkim dzieci, które chciały grać, zgłosiłam dwie drużyny chłopców w kategorii U10 i U12.

Piąteczka U10 w składzie:
Krzysztof Świętek, Jakub Grzyb, Oskar Pianka, Bartosz Placek, Tymon Chatkiewicz, Tymoteusz Gawin, Leon Wawrzyniak, Maciej Adamski, Karol Migulski, Oliwier Kupidło

Tygrysy Kluczborka U12 w składzie:
Jakub Juszczak, Kacper Kleszcz, Piotr Dybka, Michał Bubel, Szymon Jezierski, Kamil Kokot, Davyd Pushkash

Turniej przebiegał w bardzo sympatycznej atmosferze. W obu kategoriach zgłosiło się po cztery zespoły. Turniej rozpoczął się od rywalizacji młodszych zawodników, a po ukończeniu ich gry rozpoczęli uczniowie w kategorii U12.
Drużyna chłopców młodszych wywalczyła II miejsce, chłopców starszych III. Wszyscy byli świetni, ale w sporcie też potrzeba odrobiny szczęścia, którego brakło.

Gratuluję.
M.Maciągowska