Rady na toksyczną przyjaźń

Cześć, chciałabym Wam przybliżyć temat toksycznej przyjaźni i jak sobie z nią radzić, gdy już w takiej relacji jesteśmy.
Zacznijmy od tego, czym jest taka znajomość? Toksyczna przyjaźń opiera się na chęci manipulacji drugą osobą i czerpaniu z tej znajomości konkretnych korzyści. Kluczem, by zakończyć taką relację, jest zrozumienie, że świat się nie skończy, jeśli przyjaźń się rozpadnie.
Oto kilka sposobów jak pokojowo zakończyć nieprzyjemną znajomość:

1. Poproś osobę o rozmowę: pamiętaj, takich spraw NIE ZAŁATWIA SIĘ PRZEZ TELEFON!
2. Podczas rozmowy bądź szczery.
3. Powiedz, jakie zachowanie tej osoby cię rani.
4. Nie krzycz; kłótnia i rozmowa to dwie inne rzeczy, agresją nic nie zdziałasz.
5. Pamiętaj, jeśli ktoś cię obraża, nie bierz tego do siebie, osoba ta często chce tylko podnieść tym swoją samoocenę, a obniżyć twoją lub popisać się przed innymi.

Jeśli relacja zostawiła ślad w twojej psychice, możesz skorzystać z pomocy specjalistów.
W naszej szkole psychologiem jest pani mgr Natalia Żurek-Kulig, pedagogiem pani mgr Mariola Piwowar oraz pomocą służy Szkolny Rzecznik Praw Ucznia pani mgr Urszula Baron-Gocha.
PAMIĘTAJCIE, NIE MA NIC ZŁEGO W PROSZENIU O POMOC!

Nina Dukiewicz, koleżanka z klasy 7b