Poszukiwacze przygód

Wycieczka do Mandorii

W dniu 18.03.2024 roku klasy 7b, 7c i 6a wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do parku rozrywki Mandoria, który znajduję się w Rzgowie. Mandoria to bajkowe miasteczko, które oferuje dużą dawkę adrenaliny i wspaniałą zabawę.

O godzinie 7.50 wszystkie klasy zebrały się na holu szkoły, gdzie była umówiona zbiórka.
Po 10 minutach udaliśmy się na parking krytej pływalni, gdzie czekał na nas autobus. Około godziny 8.15 wyruszyliśmy w drogę. W autobusie rozmawialiśmy i zastanawialiśmy się jakie atrakcje na nas czekają.

Gdy dotarliśmy na miejsce wszyscy byli podekscytowani i zafascynowani klimatem tego miejsca. Przy wejściu na Placu Mandorii można było zrobić sobie zdjęcie z mieszkańcami oraz załatwić wszelkie sprawy związane z pobytem. Każdy uczestnik dostał specjalną opaskę, z którą mógł swobodnie poruszać się po całym obiekcie. Kiedy nad naszymi głowami przejechał roller – coster wiedzieliśmy, że czeka nas świetna zabawa.

Po zapoznaniu się z terenem udaliśmy się na warsztaty edukacyjne Historia pieniądza, gdzie pani ubrana w strój Mandorian opowiadała nam o ewolucji handlu i środków płatniczych.
Na zakończenie zajęć każdy uczestnik samodzielnie wybijał monetę, którą zabrał do domu na pamiątkę.

Po warsztatach mieliśmy czas wolny, podczas którego mogliśmy na terenie obiektu korzystać
z atrakcji oraz zjeść posiłek.

Około godziny 15.00 spotkaliśmy się w umówionym miejscu, odebraliśmy swoje kurtki
i ruszyliśmy w stronę autobusu. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonaldsa, a następnie wyruszyliśmy w stronę Kluczborka. Na miejscu byliśmy około godziny 19.00, gdzie czekali na nas rodzice.

Uważam, że to była bardzo udana wycieczka. Aranżacja wnętrza i dekoracje zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Bardzo mi się podobało i na pewno jeszcze tam kiedyś wrócę.

Aleksandra Czerewko, kl.7b

Mandoria-Miasto Przygód

18.03.2024r. w poniedziałkowy poranek o godzinie 07:00 wyjechaliśmy na wycieczkę szkolną do Mandorii- Miasta Przygód w Łodzi.
Na wycieczkę wybrali się uczniowie PSP 5 z OI w Kluczborku, w tym klasa 7b.
Po dotarciu na miejsce okazało się, że Mandoria bardzo pozytywnie zaskoczyła wszystkich uczestników i zasługuje na miano największego w Europie krytego parku rozrywki.
Uczestnicy wycieczki, szukający chwili wytchnienia i przygód za zgodą opiekunów rozbieli się w poszukiwaniu wspaniałych atrakcji. Od tego momentu rozpoczęła się znakomita zabawa na Carrara-najszybszym i najdłuższym roller-costerze w parku. Uczniom bardzo spodobał się wygląd karuzeli Karawana. Zachwycała ona swą dwupoziomową budową, dużą ilością oświetlenia oraz swoim pięknym starodawnym stylem. Wiele adrenaliny dostarczyło nam odwiedzenie Mrocznego dworu i poszukiwanie w piwnicach Ducha Pięknej Anny. Niesamowita była przejażdżka roller-costerem, gdzie w ciemnościach wypatruwaliśmy zjawy. Park zawiera jeszcze wiele dodatkowych atrakcji, które znajdują się na 10-ciu tysiącach metrach kwadratowych. Do sprawnego poruszania się po tym terenie służy pięknie wyglądająca mapa.
Wycieczka do łódzkiego parku rozrywki Mandoria była wielkim przeżyciem, pełnym radości dla młodych uczestników. Ta podróż w świat zabawy dostarczyła wiele pozytywnych chwil w gronie przyjaciół i pozwoliła na beztroskie spędzenie czasu. Te przeżycia zostaną z nami na długi czas.
Podczas drogi powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek w ulubionym miejscu. Zadowoleni i najedzeni ruszyliśmy w dalszą drogę, która minęła bezpiecznie i szybko. Byliśmy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni z głową pełną wspomnień.
Polecam wszystkim taką zabawę, pełną radości i adrenaliny.

Nina Dukiewicz, kl.7b

Świat przygód-polecam!

Mandoria znajduje się w miejscowości Rzgów (woj. łódzkie), w samym centrum Polski. Jest to tematyczny park rozrywki, który przenosi nas do roku 1521- epoki renesansu. Jest to największe miejsce rozrywki w Europie pod zadaszeniem.

Godzina 7.50 zebraliśmy się w holu szkoły. O godzinie 10.00 dojechaliśmy na miejsce. Gdy przeszliśmy przez bramę, już poczuliśmy klimat wspaniałej zabawy, nie mogliśmy się doczekać, aż będziemy mogli skorzystać z tych wszystkich atrakcji. W Mandorii znajdują się wspaniałe karuzele, roller-coastery, gigantyczna zjeżdżalnia, szalupy, strzelnica i wiele innych.

Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty Historia pieniądza, dowiedzieliśmy się o ewolucji handlu i środków płatniczych. Każdy z nas na zakończenie warsztatów wybijał własną monetę. Następnie znowu rzuciliśmy się w wir zabawy. Największym zainteresowaniem cieszył się roller-coaster o nazwie Carrara. Drugą najciekawszą atrakcją był skarbiec, czyli labirynt luster. Pokonywanie labiryntu to świetna zabawa, uśmialiśmy się w nim jak nigdy.

Czas na tej wycieczce bardzo szybko mijał. I znów w drogę. Byliśmy zmęczeni, ale też głodni, więc zatrzymaliśmy się w restauracji MC Donalds. W Kluczborku byliśmy już około godz. 19.00.

Polecam to miejsce. Jest wiele atrakcji dla małych i dużych. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Kacper Kokot, kl.7b