Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W listopadzie w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W ciągu czterech dni uczniowie ćwiczyli tabliczkę mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
Dla klas III-VI organizowany był konkurs plastyczny na plakat z rymowanką pozwalającą zapamiętać trudniejsze przykłady z tabliczki mnożenia. W konkursie wzięło udział 31 uczniów, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom i drobny upominek.
Poza tym dla klas III- VIII odbył się egzamin na eksperta tabliczki mnożenia . Uczniowie mieli do rozwiązania 5 przykładów w ciągu 3 minut. W egzaminie wzięło udział 300 uczniów z czego 200 wykonało wszystkie przykłady poprawnie w wyznaczonym czasie i uzyskało tytuł eksperta tabliczki mnożenia oraz ocenę bardzo dobrą z matematyki.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku szkolnym.
Organizatorzy:
Zofia Dziaczuk, Alicja Marciniak, Karolina Koszela, Andrzej Dziaczuk