5 X DZIENNIE WARZYWA I OWOCE!

😃🍊🍎🍓😃🥕🥦🫑😃
Za nami kolejna akcja prozdrowotna ,,5x dziennie warzywa i owoce”, która miała za zadanie kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz propagowanie zasad zbilansowanej diety u dzieci. W tym roku zaproszonym gościem była pielęgniarka p. Partyka, która poprowadziła ciekawy wykład na temat wpływu zdrowego odżywiania na funkcjonowanie młodego organizmu.
Uczniowie wykazali się kreatywnością podczas zajęć, która odzwierciedlała się zarówno w prezentacjach multimedialnych – tworzeniu gier i quizów, pracach plastycznych przy wykonywaniu plakatów, jak i technicznych przy projektowaniu owocowych kreacji. Największym powodzeniem cieszyły się zmagania kulinarne, które były na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności kulinarne przy tworzeniu zdrowych kanapek, sałatek, gofrów, tostów, soków czy koktajli oraz posmakować dań ukraińskich.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie się w akcję!
😃😃😃
Katarzyna Perniok