LEKCJA WYCHOWAWCZA NA BASENIE – I NIE CHODZI TU O TO, ŻE KAŻDY UCZEŃ PŁYWAŁ

Klasa 7 d w nietypowy sposób spędziła godzinę wychowawczą. To jedna z pierwszych, która ma uczyć empatii i współodczuwania pozytywnych emocji i zdrowej rywalizacji. W końcu o emocjach uczymy się już od urodzenia, uczymy się ich w domu, uczymy się o nich już w pierwszej klasie… wypracowujemy je na co dzień. Emocje są ważne, temat niemal nadrzędny.

Uczniowie tej klasy wraz z panią Anna Radłowską udali się na kluczborski basen na lekcję pokazową zawodników zrzeszonych w UKS JUNIR Kluczbork, a uczęszczających do naszej szkoły. Nasz nauczyciel Krzysztof Kiliński, a „po godzinach” trener JUNIORA w kilku słowach przedstawił plan dnia pływaka. Okazuje się, że uczeń klasy 7 d Jędrek Stelmach, uczennice 7 c Emilia Pianka i 7 b Oliwia Janas każdego dnia mają dwa treningi- o 6.00 rano i o15.00 po lekcjach i na każdym z nich przepływają około 5-6 km! Dyszka dziennie- robi wrażenie. Wiadomym jest, że poza treningami ważna jest dieta sportowca oraz ilość snu potrzebnego do regeneracji- o to już dbają rodzice zawodników.

Fantastyczne jest to, że uczniowie 7 d słuchali pana Kilińskiego, podczas gdy w tle mogli obserwować pływających Emilię, Oliwię i Jędrka.

Super sprawa, kolejna lekcja będzie poświęcona następnym klasowym talentom. Bo przecież każdy z nas ma swój talent, każdy z nas ma jakąś pasję. Lekcje mają służyć temu, aby poznać siebie bliżej, poznać pasje kolegów i koleżanek, nauczyć się empatii i tolerancji, a tym samym zdrowego kibicowania swoim klasowym kolegom i koleżankom i wspierania siebie wzajemnie.

Czasem swoje pasje spełniamy nie wychodząc z domu- może ktoś ma cudny talenty do rysunków ołówkowych, a może ktoś skleja modele samolotów? Część zapewne uprawia inne sporty… właśnie po to te lekcje- aby siebie bliżej poznać.

Pani Annie Radłowskiej i rodzicom pływaków gratulujemy dobrego pomysłu na uczenie się siebie i poznawanie swoich emocji.
😀😀😀