„Rzepka”

17 października 2023r. w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027( FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus klasa II a pod opieką wychowawczyni Zofii Wietrzyk zorganizowała Dzień Edukacji Narodowej dla nauczycieli szkoły. Uczniowie przedstawili „ Rzepkę” Juliana Tuwima. Podczas realizacji projektu wykorzystano innowacyjne metody pracy. Uczniowie bowiem mieli udział w wyborze repertuaru przedstawienia oraz kreowali wraz z rodzicami stroje i zachowanie sceniczne. Mieli wpływ na wybór podkładów muzycznych. Dzięki tej inicjatywie uczniowie uczyli się współpracy i odpowiedzialności za podjęte przedsięwzięcie.
Byli realnymi współtwórcami wydarzenia.
Mieliśmy okazję podczas realizacji projektu obserwować aktywne postawy uczniów. Pracowaliśmy w odpowiedzialności za rozwój osobisty i samokształcenie. Projekt pokazał, że dzieci nauczyły się reagowania na słowo, samodyscypliny i odpowiedzialności. Zgłębiliśmy znajomość literatury polskiej, a jednocześnie dobrze się przy tym bawiliśmy. Uczniowie podnieśli kompetencje społeczne, przełamywali bariery i tremy co z pewnością przyda im się w dorosłym życiu. Przedstawienie zostało przyjęte z wielkim uznaniem, a efekty realizacji projektu z pewnością zaprocentują w przyszłości. Przedstawienie było wspierane przez nauczyciela współorganizującego -Beatę Urbaniak za co jej serdecznie dziękujemy.

Zofia Wietrzyk