Ta, co nie zginęła…

13 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akademii z okazji Święta Niepodległości i 770. rocznicy urodzin miasta Kluczborka.

Z piękną poezją, pieśniami i fragmentami historii odbyliśmy wyjątkową podróż w czasie. Spotkaliśmy niezwykłe postacie historyczne i uczestniczyliśmy w ważnych wydarzeniach. Ten powrót do przeszłości pozwolił nam przypomnieć, że mamy szczęście żyć w wolnym i niepodległym kraju; mamy przywilej pamięci i patriotyzmu współczesnego!

O tych ważnych sprawach mówili i śpiewali nasi koledzy: aktorzy i śpiewacy. Na scenie było wzruszająco i barwnie.

Ten piękny spektakl przygotowali dla nas uczniowie klas 4-7 pod kierunkiem Pań: Marleny Oszczypko, Barbary Marchewy i Zdzisławy Rybak. Wyjątkowa dekoracja w wykonaniu Pani Haliny Frąsiak-Czumałowskiej dopełniła całości.