Wygraliśmy!!!

14 listopada 2023r. 23 naszych uczniów podzielonych na 12 drużyn z klas 5b, 7b, 7c, 7d i 8a uczestniczyło w Regionalnym Turnieju Maszyn Wodnych w Katowicach, w kategoriach moc i wydajność. Turniej polegał na sprawdzaniu turbin wodnych wybudowanych przez naszych uczniów.

Trzech uczniów z klasy 7b Bartosz Ciesielski, Jakub Lisiak i Kacper Salwierz wygrali w kategorii wydajność i zostali zakwalifikowani do finału Międzynarodowego Turnieju Maszyn Wodnych, który odbędzie się na Politechnice Warszawskiej. Trzecie miejsce w kategorii wydajność zajęli Oliwer Jaśniok i Miłosz Sokołowski z kl. 7b. W kategorii moc czwarte miejsce zajęły uczennice z klasy 5b Liliana Łobos i Lena Wyskoczil.

W turnieju brali uczniowie z kl. 5b: Liliana Łobos, Lena Wyskoczil, Nataniel Jakimowicz, Kamil Kokot, Jakub Warzecha. Z kl. 7b: Bartosz Ciesielski, Oliwer Jaśniok, Kacper Kokot, Jakub Lisiak, Adam Ptaszek, Paweł Wenc, Miłosz Sokołowski, Kacper Salwierz. Z kl 7c: Florian Marweg, Świątek Patryk, Ksawery Radwański, Franciszek Królikowski, Dawid Kamiński, Marcin Ira. Z klasy 7d: Martyna Idczak, Jędrzej Stelmach. Z klasy 8a: Jakub Borkiewicz i Jakub Pawłowski.

Wszystkim uczniom zawody się podobały, emocje były duże.

Dziękujemy również rodzicom za pomoc przy konstrukcjach i budowaniu turbin.
Zapraszamy do udziału w wiosennej edycji Turnieju Maszyn Wiatrowych, tym razem trzeba zbudować wiatrak i wystartować.

Gratulacje dla wszystkich naszych uczniów biorących udział w turnieju, osiągnęliście bardzo dobre wyniki. Brawo!!!!
7 grudnia 2023 kibicujemy Bartkowi, Kubie i Kacprowi z kl. 7b na finale w Warszawie.