XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Od 13.11.2023 do 17.11.2023 odbywa się XIII edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają.

W ramach tej akcji zachęcamy do zabawy w odpytywanie przykładów z tabliczki mnożenia starszych, młodszych, rodziców, dziadków. Na terenie szkoły zostaną rozwieszone plakaty z trudniejszymi przykładami do zapamiętania.

Dla klas II-VI proponujemy konkurs plastyczny na Tabliczkowe rymowanki
np. Stado bizonów przez prerię gna
Sześć razy siedem czterdzieści dwa

Konkurs trwa do 24.11.2023, pracę można przynosi do sali nr 4 do pani A. Marciniak lub do sali 12G i 21G lub oddać nauczycielowi matematyki. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

17.11.2023 odbędzie się egzamin na Eksperta Tabliczki Mnożenia, uczniowie, którzy uzyskają tytuł mogą otrzymać ocenę z matematyki.

Zapraszamy do zabawy
Organizatorzy: Zofia Dziaczuk, Alicja Marciniak, Karolina Koszela, Andrzej Dziaczuk